Latvijas dizaineri gūst panākumus Parīzē


Ar panākumiem un reāliem sadarbības piedāvājumiem no Parīzes atgriezušies Latvijas dizaina un interjera preču ražotāji, kuri piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā Nacionālajā stendā izstādē "Maison & Objet 2012" Parīzē ( Francijā).


Vienā no vadošajām un nozīmīgākajām interjera dizaina priekšmetu izstādēm Eiropā piedalījās pieci Latvijas ražotāji - Munio Candela, Angel Glass Design, Orgamint, Design Catering (RIJADA), Baltic Select (RIIJA) atrodas 5. hallē "Cote Deco Actuel".


Latvijas stenda dizains un tajā prezentēto produktu klāsts ir guvis izstādes organizatoru un apmeklētāju ievērību.


Inese Kļimoviča, SIA Munio Candela eksporta direktore, norāda, ka dalība šajā izstādē uzņēmumam pavērusi ceļu ne tikai uz Francijas un citiem Eiropas tirgiem, bet arī uz tādām eksotiskām valstīm kā Bahreina, Ķīna, Ziemeļāfrika un Karību jūras salas. Munio Candela sveces drīzumā būs nopērkamas arī Monako veikalos un izbaudāmas Normandijas piejūras SPA centros.


Uzņēmums, kas šajā izstādē piedalās jau sesto reizi,līdz šim ar individuālo stendu piedaloties galda piederumu un trauku hallē,norāda, ka dalība Nacionālajā stendā ir izaicinājums.


Artis Nīmanis, SIA Angel Glass Design norāda, ka izstādes laikā iegūti nozīmīgākie klienti no veikalu tīkliem Francijā, Šveicē un Meksikā.


Uzņēmuma Baltic Select (RIIJA)direktore Sarmīte Stabulniece stāsta,ka šāda mēroga starptautiskajā izstādē piedalās pirmo reizi,bet viņa preicājas, ka lielu interesi par uzņēmuma ražojumiem izrādījuši no projektu attīstītāji Eiropā (arhitekti, interjera dizaineri, publisko un privāto telpu aprīkotāji), kas RIIJA produktus redz kā lieliskus interjera aksesuārus savos projektos.


Izstādē "Maison & Objet" tiek prezentētas jaunākās interjera dizaina tendences un kur vienkopus tiekas ražotāji, dizaineri un tirgotāji. Izstādē ik gadu redzams viss jaunais, kas parādījies pasaules tirgū plaša patēriņa, tekstila, mēbeļu un interjera dizaina jomā. Šogas izstāde notika no 7.septembra līdz 11.septembrim.


Latvijas uzņēmēju dalība izstādē tika rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas