Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz LieldienāmPirmajās un Otrajās Lieldienās, svētdien 5. aprīlī un pirmdien 6. aprīlī, Brīvdabas muzejs aicina uz ikgadējām svinībām visai ģimenei ar folkloras kopu priekšnesumiem, rotaļām, olu kaujām, radošajām darbnīcām, amatnieku tirdziņu un citām izdarībām.

Brīvdabas muzeja Lieldienu programmā apvienotas kā kristīgās, tā arī tradicionālās kultūras vērtības. Latvieši ticēja, ka, veicot ar olām Lieldienu izdarības, dzīvības spēks, kas tām piemīt, pāriet uz cilvēkiem un dzīvniekiem. Šogad galvenās aktivitātes notiks Kurzemes zvejniekciema pļavā, Gadatirgus laukumā pie lielajām šūpolēm un Kurzemes sētā.

Usmas baznīcā 3. aprīlī plkst. 10:00 notiks Lielās Piektdienas dievkalpojums. Savukārt svētdien, 5. aprīlī plkst. 10:00 Usmas baznīcā uz Lieldienu dievkalpojumu un koncertu gaidīti visi muzeja apmeklētāji.
Pirmajās un Otrajās Lieldienās 5. aprīlī un 6. aprīlī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 muzeja teritorijā apmeklētājus gaida Lieldienu šūpoles, rotaļas ar folkloras kopām „Zvīgzna”, „Krulla”, „Ciguzis”, „Ernesta Spīča rotaļnieki” un „Teikas muzikanti”. Pasākumā piedalīsies Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēji Inta Lūse un Juris Milčs, un kalēju darbnīca Viļņa Vincēviča un studijas „Auseklis” vadībā. Vilka kalniņā senās lauku spēles rādīs un vadīs vecmeistars Aldonis Baldiņš.

Amatnieku un našķu tirdziņš no Gadatirgus laukuma līdz pat Zvejniekciema pļavai. Kurzemes zvejniekciema pļaviņā notiks „Balticovo” dāvāto olu krāsošanas un vārīšanas darbnīca, kuru vadīs mūsu muzeja radošās darbinieces. Priedes krogs ir sagatavojis īpašu ēdienkarti ar dažādiem tradicionāliem un mūsdienīgiem Lieldienu ēdieniem. 5.aprīlī Kurzemes zvejnieka sētā „Lurķi” – kokamatniecības un Lieldienu „krāsaino karošu” darbnīca.

Abas dienas pie Lībiešu sētas, Ausekļa akmens būs vērojama Lieldienu zaķu un mājputnu izstāde, būs neaizmirstama iespēja vizināties zirga mugurā. 6.aprīlī Kurzemes zvejnieka sētā „Lurķi” – Indras Čeksteres priekšlasījums par „Lieldienu tradīcijām Latvijā un citur pasaulē”, turpat darbosies arī Latviešu biedrības nama „Sprīdīšu skolas” dabas materiālu darbnīca.

Darbosies vairākas radošās darbnīcas, kuru virstēma – olas! Tās notiks Kurzemes sētā, Vecķērvju mājā, Kurzemes zvejnieka sētā „Lurķi”, kā arī turpat Kurzemes zvejniekciema pļavā, kur ar A/S „Balticovo” atbalstu, varēs krāsot tūkstošiem raibu oliņu.

Lieldieniņa gaiša nāca/ Sauli nesa azotē - / Nu tas zelta kamolītis/ Pret vasaru ritināja.

Lieldienu pasākuma laikā apmeklētāju ērtībai būs atvērti Galvenie un Rietumu vārti. Pie Galvenajiem vārtiem darbosies maksas stāvvieta (3.00€). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

Brīvdabas muzeja Galvenā ieeja ir Brīvdabas ielā 21. Muzejs apmeklētājiem ziemas atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.11. – 30.04.) 2.13 € pieaugušajiem, 1.42 € pensionāriem, 1.42 € studentiem, 0.71 € skolēniem, 4.27 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Biļetes iepriekšpārdošanā – Biļešu Paradīze. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas