Reinis Jaunais un Artūrs Veinbergs publicē video un aicina uz albuma prezentācijuCeturtdien, 2. aprīlī, plkst. 20:00, Kaņepes kultūras centrā notiks ģitārista Reiņa Jaunā un perkusionista Artūra Veinberga albuma „Draugu orķestris” prezentācijas koncerts, kam sekos koncerti 5.aprīlī Liepājā, klubā „ Fontaine palace” un 10.aprīlī Jelgavā, klubā ''Melno cepurīšu balerija''. Gatavojoties albuma iznākšanai, mūziķi publicē arī savu pirmo video klipu, kuru filmējis Artūrs Martinovs, un kurā piedalās arī persiešu mūzikas instrumenta santura spēlētājs Harijs Vagrants.

Albumā ir apkopotas 12 ģitārista Reiņa Jaunā un perkusionista Artūra Veinberga sacerētas dziesmas.
Kā liecina albuma nosaukums, bez ierastajām ģitāras un perkusiju vibrācijām, ieraksta skaņu celiņos pēdas atstājuši virkne citu mūziķu. Arī prezentācijas koncerti solās būt visai dinamiski un dažādu viesmūziķu skaņu viļņu piepildīti. 2. aprīļa prezentācijas koncertā kopā ar Reini Jauno (ģitāra un balss) un Artūru Veinbergu (perkusijas un balss) dalību jau apstiprinājuši visi albuma „Draugu orķestris” mūzikas izpildītāji: Harijs Vagrants (persiešu mūzikas instruments santurs - ar daudz stīgām un kociņiem), Ieva Supjeva (flauta: elpas dinamika), Dzinatrs Briedis (slīdskanis: paša konstruētas elektroniski kosmiskas skaņas), Ēriks Dobrišins (basģitāra: resno stīgu vibrācijas) un Krists Kazaks (trombons: elpa caurulēs).

Albums ''Draugu orķestris'' ir dabas biezokņu un antropogēnās slodzes izraisīto vibrāciju atspoguļojums CD matricā. Mūziķi savu radošo skanējumu smēlušies ļoti daudzviedīgā, pat šķietami atšķirīgā mūzikā, no moderniem un underground stiliem līdz pat klasiskajai mūzikai. Tā ir mūziķu pieredze, kura sakņojas emociju, skaņu un iespaidu daudzveidībā. Daudzveidībā, kuru sniedz pati dzīve, ceļojumi, daba, māksla, notikumi un tuvi cilvēki. Jaunizdotajā albūmā neiztrūkstoši emociju pretmeti ir: prieks un smeldze, maigums un spēks, mīlestība un rūpes.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas