Latvijas istabā tiks atklāta jauna ekspozīcijaŠ.g. 1.decembrī pl.11.00, Dizaina senlietu Latvijas istabā tiks atvērta jauna ekspozīcija. Tā veltīta latviešu ziemas saulgriežiem un to piedāvā pašmāju apģērbu zīmols Muline.

Ziemas saulgrieži jeb īstie latviešu Ziemassvētki ilgst vairākas dienas no 20. līdz 23. decembrim un latviešu gadskārtā ieņem svarīgu vietu. Decembris ir tas laiks, kad latvieši rotājās paši, rotā māju un dedzina sveces.

Pirms visiem svētkiem latvieši klāja gultas ar tīrām gultas drēbēm, mazgāja veļu un domāja par to, ko vilkt mugurā. Ticējums vēsta, ka Ziemassvētkos ir jāvelk jauns krekls. Uzposies arī tu, uzvelc ko īpašu!

Muline ekspozīcijas laikā piedāvās iegādāties vai pasūtīt izšūtus tautiskos kreklus – Nīcas, Bārtas, Lielvārdes vai Rīgas, un svētkos velkamus, pieskaņotus svārkus, kā arī iespēju pasūtīt visu tautas tērpa komplektu. Laika posmā no 1.līdz 23.decembrim ekspozīcijā varēsiet apskatīt šos vēsturiskos un nesen darinātos kreklus, komplektā ar mūsdienīga dizaina svārkiem.

Latvijas istabā ir eksponētas autentiskās latviešu koka mēbeles, senlietas un tautas tērpi. Apmeklētājiem būs iespējams iepazīties arī ar jauno Dizaina senlietu piedāvāto restaurēto mēbeļu kolekciju.

Š.g. 10.novembrī divi pašmāju zīmoli - Dizaina senlietas un Mulinē atklāja Latvijas istabu. Muline un Dizaina senlietas savos izstrādājumos apvieno vēsturiskās amata prasmes un mūsdienu tehnoloģijas, un izstrādājumi ir ar mūsdienu dizainu vai tā elementiem. Visi izstrādājumi ir roku darbs un alternatīva masveidā ražotajai produkcijai.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas