Latvijas izgudrotāju dienas ietvaros tiek organizēta Starptautiska izgudrojumu izstāde „MINOX 2012”


Pirmo reizi Latvijas izgudrotāju dienas ietvaros tiek organizēta Starptautiska izgudrojumu izstāde, kura notiks 5. un 6. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē Kaļķu ielā 1,informēja izstādes organizatori.


Šogad izstādē būs 73 ekspozīcijas, kurās tika prezentēti 92 izgudrojumi un dizainparaugi no trim valstīm – 80 izgudrojumi no Latvijas, 11 no Krievijas un viens no Bosnijas un Hercegovinas. Astoņās ekspozīcijas savus radošos darbus prezentēs jaunieši līdz 21 gada vecumam.


Kā pastāstīja organizatori, Starptautiskās izgudrojumu izstādes "MINOX 2012" ietvaros notiks Biznesa kontaktu forums un Jauno izgudrotāju konkurss.


Starptautiskā izgudrojumu izstāde "MINOX 2012" tiek organizēta 5. Latvijas izgudrotāju dienas ietvaros. Ikgadējā pasākuma iecere saistīta ar 1936.gada 6.oktobri, kad izcilais Latvijas izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts Elektrotehnisko fabriku (VEF) par pasaulē pirmā miniatūrā fotoaparāta MINOX ražošanu.


Latvijas izgudrotāju dienu organizē Latvijas Izgudrotāju biedrība, Europe Direct informācijas centrs Rīgā un Eiropas Savienības struktūrfondu Baltijas jūras reģiona starptautiskās sadarbības programmas projekta "Best Agers" ietvaros biedrība "CONNECT Latvija".


Latvijas Izgudrotāju biedrību apvieno izgudrotājus no visas Latvijas ar mērķi atbalstīt izgudrojumu izstrādi un komercializāciju, kā arī veikt izgudrotājdarbības popularizēšanu sabiedrībā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas