Rīgā atkal viesosies vijolniece Vanesa Meja


12.decembrī ar koncertu hallē Arēna Rīga ar savu jaunāko programmu uzstāsies pasaulē populārākā vijolniece Vanesa Meja (Vanessa Mae). Iepriekšējoreiz mūziķe Latvijā viesojusies 2010.gada ziemā.


Koncertā Rīgā būs iespējams dzirdēt gan mūziķes jaunākās kompozīcijas, gan publikas iemīļotākos skaņdarbus no agrāk izdotajiem albumiem.


Iepriekšējoreiz mūziķe Latvijā viesojusies 2010.gada ziemā.


Vanesa Meja dzimusi Singapūrā, bet savu muzikālo karjeru sākusi Londonā, kurp pārcēlusies agrā bērnībā. Jau trīs gadu vecumā viņa pirmoreiz piesēdās pie klavierēm, bet vijoli sāka spēlēt divus gadus vēlāk, izrādot apbrīnojamu apdāvinātību. Būdama vien desmit gadus veca, viņa uzstājās kopā ar Londonas Filharmonijas orķestri, bet vēl pēc diviem gadiem devās starptautiskā koncertturnejā un izdeva debijas albumu ar nosaukumu "Violin". Trīspadsmit gadu vecumā Vanesa Meja iekļuva Ginesa Rekordu grāmatā kā jaunākā mūziķe, kas ieskaņojusi Bēthovena un Čaikovska vijoļkoncertus. Vēl pēc 3 gadiem Meja izdeva savu pirmo popmūzikas albumu "The Violin Player", kurā apvienota klasiskā mūzika, džezs un popmūzika. 1996. gadā viņa tika nominēta "BRIT Awards" balvai kā labākā izpildītāja. Līdz tam neviens klasiskās instrumentālās mūzikas izpildītājs šai popmūzikas balvai nebija ticis izvirzīts.


Šobrīd Vanesa Meja izdevusi jau 16 albumu, kas pārdoti 10 miljonos kopiju, un sasniegusi apskaužamu popularitāti. Viņa uzstājusies 50 valstīs un viesojusies visās prestižākajās koncertzālēs. Žurnāls "People" ierindojis Vanesu Meju 50 pasaulē skaistāko cilvēku sarakstā, bet žurnāla "FHM" aptaujās viņa bieži atzīta par vienu no 100 pasaulē skaistākajām sievietēm.


2014.gadā Vanesa Meja plāno piedalīties Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos un kalnu slēpošanas disciplīnā pārstāvēt Taizemi, kas līdz šim ziemas olimiādēs ne reizi nav startējusi. Šobrīd mūziķe dzīvo Šveicē un nopietni trenējas, tādēļ jauns albums gaidāms tikai pēc 2014.gada. Tomēr viņa atklājusi, ka tuvākajā nākotnē sadarbosies ar vairākiem pasaulē populāriem mūziķiem un paralēli treniņiem turpinās uzstāties.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas