Latvijas kinoteātros sāk rādīt drāmu “Laipni lūgti Ņujorkā”No 14. septembra Latvijas kinoteātros būs skatāma drāma "Laipni lūgti Ņujorkā" ar Žerāru Depardje titullomā.

Devero kungs – toksisks varas, iekāres un augstprātības sajaukums. Ietekmīgais cilvēks kontrolē pasaules finanses un izlemj tautu likteņus, tomēr nespēj savaldīt pats savus instinktus. Viņu vada neremdināms seksuālais izsalkums, kam nav spēku pretoties. Gādādams par pasaules glābšanu, viņš diemžēl nevar izglābt sevi… Seksa skandāls kā politiska spiediena instruments? Kas gan patiesībā notika aiz greznās Ņujorkas viesnīcas fasādes?

Filma "Laipni lūgti Ņujorkā" paguva izraisīt traci jau pirms parādīšanās uz lielā ekrāna – Kannu kinofestivāla rīkotāji bija spiesti izslēgt to no konkursa programmas, padodoties spēcīgam politiskās un finanšu elites spiedienam. Tā rezultātā plaši apspriestās un gaidītās filmas pirmizrāde tika sarīkota teju "pagrīdē", toties ar spožiem panākumiem, par ko jāpateicas ne tik lielā mērā filmas mākslinieciskajai vērtībai, cik intrigai, kas apvija tās veidošanu.

Kannās spēlfilmas vērtējumi bija krasi atšķirīgi, jo tajā ir daudz nekautru ainu un tās sižetam ir pārāk tuva līdzība ar franču politiķa nedienām, kas sagrāva viņa karjeru.

Stāsta tapšanu iedvesmoja Starptautiskā Valūtas fonda bijušā izpilddirektora Dominika Strosa-Kāna seksa skandāls. Viņš jau paziņojis, ka iesniegs tiesā prasību pret filmas veidotājiem par neslavas celšanu, akcentējot, ka kinolente ietver "krietnu devu antisemītisma, melus un citas insinuācijas".

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas