Latvijas Leļļu teātrī top muzikāla leļļu cirka izrāde18. martā Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos latviešu autores Lilijas Berzinskas grāmatas “Lidojošo cūku nams” skatuves versija, kurā režisors Edgars Kaufelds autores radīto rukšu cirka pasauli un negaidītos piedzīvojumus tajā pārvērtis muzikālā un krāsainā iestudējumā ģimenēm.

Izrāde “Lidojošo cūku nams” skatītājus ievedīs cirka valstībā, ar humoru un vieglu ironiju atklājot mākslas pasaules aizkulises, kaislības un radošos izaicinājumus. Dīvainākie un vienlaikus īpašākie cirka mākslinieki - cūkas, ir apvienojušies, lai radītu neaizmirstamu izrādi. Katrs no šiem talantīgajiem māksliniekiem ir neparasts, jo spēj izpildīt tādu triku, ko nevarētu neviens cits ruksis visā pasaulē. Lai arī rukšiem pa reizēm gadās kāds strīds, tie tomēr lieliski prot darboties komandā un atrisināt jebkuru radušos likstu. Kad cirkā negaidīti ierodas viesis, kurš nemaz nedzīvo uz šīs planētas, rukšu komandā top palīdzības plāns, kura realizēšanai būs nepieciešamas katra dalībnieka virtuozās un grūtā darbā attīstītās prasmes.

Režisors Edgars Kaufelds izrādes radošo komandu veidojis no scenogrāfa, leļļu un kostīmu mākslinieka Kristapa Kramiņa, mūzikas autoriem Edgara Šubrovska un Sniedzes Prauliņas, gaismu mākslinieka Ulda Andersona un aktieriem - Baibas Vanagas, Anrija Sirmā, Miķeļa Žideļūna, Riharda Zelezņeva, Arnitas Jaunzemes un Matīsa Millera. Šis ir pirmais Lielās zāles iestudējums, kas pēc ilgāka pārtraukuma tapis teātra ēkas rekonstrukcijas laikā, to izrādīt paredzēts Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

No marta Latvijas Leļļu teātra izrādes notiek bez distances ierobežojumiem, taču pagaidām saglabāta prasība pēc vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta pieaugušajiem. Vairāk par noteikumiem, biļešu iegādi un izrādēm lasiet www.lelluteatris.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas