Latvijas Mūzikas akadēmijā skanēs „Mūžam dzīvā klasika”Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris un  aicina visus mūzikas interesentus uz simfoniskās mūzikas koncertu "Mūžam dzīvā klasika" piektdien, 17. februārī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē. Kopā ar orķestri pirmo reizi muzicēs solists fagotists Raimonds Almanis.

Koncertprogrammai "Mūžam dzīvā klasika" izvēlēti izteikti klasiski, krāsaini un muzikāli spilgti skaņdarbi. Skanēs Johannesa Brāmsa "Traģiskā uvertīra d moll op. 81", Karla Marijas fon Vēbera "Koncerts fagotam ar orķestri F dur op. 75" un Ludviga van Bēthovena "Sestā simfonija F dur op. 68", kas pazīstama arī kā "Pastorālā".

Koncerta "Mūžam dzīvā klasika" solists Raimonds Almanis nāk no muzikālas ģimenes ar dziļām saknēm. Mūziķa gaitas uzsācis Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā. Sākumā mācījies kora klasē, bet balss lūzuma dēļ dziedāšanu nācies atlikt. Tajā laikā sācis apgūt fagota spēli pie pedagoga Dzintara Jurgelaiša, pateicoties kura spējai piesaistīt un ieinteresēt, fagota spēle kļuva par Raimonda specialitāti. Jau vidusskolas 3. kursā piedzīvotas ugunskristības – ar Liepājas simfonisko orķestri iestudējot un atskaņojot V.A. Mocarta "Bēgšana no Seraja". Divus gadus fagota spēles prasmes studējis Malmes mūzikas akadēmijā. Tagad Raimonds atgriezies Latvijā un turpina studijas JVLMA, kā arī spēlē Liepājas Simfoniskajā orķestrī un Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī.

Savā fagotista karjerā Raimonds paspējis jau divas reizes piedalīties Darmštates jauniešu orķestrī, ar kuru koncertējis Vācijā, Turcijā un Austrijā.

Tāpat jaunais fagotists piedalījies arī lielākajā daļā Latvijas mūzikas skolu skolēnu konkursos un arī pūtēju orķestra Rīga rīkotajā pūtēju konkursā vienmēr iekļūstot pirmajos trijniekos.

Uz nākotni Raimonds Almanis raugās optimistiski un apņēmības pilns aizvien aktīvāk iesaistīties mūzikas dzīvē gan Latvijā, gan pasaulē, domājot gan par konkursiem, gan arī par solo koncertiem.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā. Biļešu cena Ls 3; pensionāriem, studentiem, skolēniem, uzrādot apliecības – Ls 1.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas