Latvijas Nacionālā baleta viesizrādes Somijā, Itālijā un Grieķijā apmeklējuši 34 000 skatītāju

No novembra beigām līdz janvāra sākumam Latvijas Nacionālajam baletam bija piesātināts viesizrāžu laiks. Pavisam kopā sniegtas 25 izrādes Somijā, Itālijā un Grieķijā, kuras apmeklēja aptuveni 34 000 skatītāju. Baleta repertuārā bija trīs izrādes: Pētera Čaikovska „Apburtā princese” un „Riekstkodis”, Ādolfa Šarla Adāna „Korsārs”, vēsta LNO pārstāvji.

Kā atzīst paši dejotāji, sasniegti nebijuši rekordi – astoņas izrādes četrās dienās, kā arī trīs izrādes 24 stundu laikā. Latvijas Nacionālais balets ir augstu novērtēts un iecienīts ārzemēs un to neapšaubāmi apliecina publikas pārpildītās zāles. „Latvijas Nacionālā baleta „Riekstkoža” izrādes plakāts Atēnu lielākās koncertzāles „Badminton” koncertu reklāmu „slavas zālē” stāvēja līdzās tādiem pasaules augstākā līmeņa uzvedumiem kā Tokijas balets ar izcilo solisti Sylvie Guillem, Morisa Bežāra balets, Maskavas Lielais balets, kā arī tKevins Kostners un Lielie Brodvejas mūzikli. Šie fakti tikai apstiprina, ka mūsu baleta kvalitāte ir konkurētspējīga un liecina par sadarbību un augošu viesizrāžu pieprasījumu visā pasaulē”, stāsta Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.


Pēc tik saspringta izrāžu grafika trupa ir veiksmīgi atgriezusies Rīgā un gatavojas nākamajām izrādēm un jauniestudējumiem pašmāju skatītājiem. Tūlīt pēc Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas izrādes Riharda Vāgnera opuss tēlos „Rienci. Triumfs un sakāve” Latvijas Nacionālajā operā, 18. janvārī būs skatāms krāšņais Pētera Čaikovska balets „Riekstkodis”. Jautājot Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskajam vadītājam Aivaram Leimanim, kādas būs sajūtas uzvest „Riekstodi” Rīgā pēc nu pat nospēlētām septiņpadsmit izrādēm uz Atēnu lielākās koncertzāles „Badminton” skatuves, viņš atbild: „Noteikti šai izrādei tagad ir cita vērtība un daudz augstāka kvalitāte, ne tikai izstrādāto tehnisko nianšu ziņā, bet arī emocionāli. Šajos viesizrāžu braucienos visa trupa ļoti daudz laika pavadīja kopā kā liela ģimene. Ziemassvētku vakarā mums bija ilgs mēģinājums Atēnās, bet vienīgo brīvdienu - 31. decembri - mēs pavadījām kopā, sagaidot Jauno gadu uz mola. Tie ir vērtīgi un vienojoši mirkļi visai baleta trupai, ko vēlāk var just arī uz profesionālās skatuves, kopējā harmonijā”.


Latvijas Nacionālā baleta izrādes Rīgā janvārī būs skatāmas: „Riekstkodis” 18.janvārī, „Karmena. 5 tango” 22.janvārī, „Bajadēra” 24.janvārī. Savukārt šajā īpašajā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā gaidāms Latvijas Nacionālā baleta jauniestudējums „Trīs tikšanās”, kurā trīs pasaulē slaveni horeogrāfi dejas valodā veidos savu redzējumu triju izcilu latviešu komponistu mūzikai. Pirmizrādi tas piedzīvos 26.aprīlī.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas