Rīgas Cirkā Starptautiskais cirka festivāls “Zelta Kārlis 2014”


No 24. līdz 26.janvārim Rīgas Cirkā jau ceturto reizi notiks Starptautiskais cirka profesionāļu festivāls “Zelta Kārlis 2014”, kurā skatītājiem un profesionālajai žūrijai no 39 priekšnesumiem, dažādos cirka mākslas žanros, vajadzēs izvēlēties labākos no labākajiem, lai festivāla Galā izrādē, 26.janvārī plkst. 16:00, pasniegtu konkursa galvenās balvas: “GRAND PRIX”, “Zelta Kārlis”, “Sudraba Kārlis”, “Bronzas Kārlis” un “Skatītāju simpātija”.


Šī gada festivālā būs vērojami priekšnesumi, kurus izpildīs Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Šveices, Francijas, Uzbekistānas, Vācijas un AVS profesionālie cirka mākslinieki. Pirmo reizi festivālā piedalīsies mākslinieki no Čehijas un Somijas.

„Līdz šim vēl nekad festivālā nav piedalījušies tik daudzu valstu pārstāvji. Konkurence būs sīva, jo dalībnieku mākslinieciskais līmenis ir ļoti augsts, tāpēc žūrijā esam uzaicinājuši īstus cirka jomas profesionāļus: cirka kompāniju vadītājus, mākslas un cirka skolu direktorus un producentus no Krievijas, Vācijas, Ukrainas, Meksikas, Francijas, Dānijas, Latvijas un Zviedrijas/Armēnijas. Festivāla gaitā ikvienam skatītājam būs iespēja vērtēt mākslinieku sniegumu un balsot par savu favorītu, kurš noslēguma izrādē saņems nozīmīgo Skatītāju simpātiju balvu,” pastāstīja Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska.


Festivāla mērķis ir attīstīt labas cirka tradīcijas un sekmēt mākslinieku apmaiņu starp Latviju, Eiropu un citām pasaules valstīm un sniegt skatītājiem kvalitatīvu cirka programmu augstā mākslinieciskajā līmenī.


Starptautiskā cirka festivāla “Zelta Kārlis 2014” izrādes notiks 24.janvārī plkst.18:00, 25.janvārī plkst.13:00 un 16:00 un 26.janvārī plkst.16:00.


Biļetes pieejamas Rīgas Cirka un Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas