Latvijas Nacionālā opera aicina uz 15. Rīgas Operas festivāluNo 5. līdz 17. jūnijam Latvijas Nacionālā opera aicina uz 15. Rīgas Operas festivālu. Jubilejas gadā festivāls piedāvā spilgtākos iestudējumus un izcilākos solistus divās neaizmirstamās vasaras nedēļās, informē festivāla organizatori. 2012. gada programmā iekļauti šīs sezonas jauniestudējumi un veiksmīgākie iepriekšējo sezonu uzvedumi.Riharda Vāgnera "Dievu mijkrēslis" noslēdz "Nībelunga gredzena" cikla iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā, apliecinot, ka Rīga joprojām ir Vāgnera pilsēta. Multimediālā opera "Kara daba" 2011. gadā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Latvijas Nacionālajā operā, šosezon ar panākumiem izrādīta arī Skandināvijas opernamos un mūzikas festivālos. Pētera Čaikovska "Mazepu" Latvijas Nacionālajā operā iestudējusi Zagrebas opernama komanda. Bet Gaetāno Doniceti "Lucia di Lammermoor" ir pasaulē atzītā latviešu soprāna Marinas Rebekas atgriešanās Rīgā.

Festivāla laikā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves – arī veiksmīgākie iepriekšējo sezonu iestudējumi. Džoakīno Rosīni "Seviljas bārddzini" latviešu skatītāji un kritiķi atzinuši par labāko aizvadītās sezonas jauniestudējumu, bet Pētera Čaikovska "" žurnāla "Opera Now" recenzijā saņēmis visaugstāko novērtējumu. Tradicionālajā festivāla koncertā – poļu ievērojamā mūsdienu komponista Kšištofa Penderecka Poļu rekviēms.

Rīgas Operas festivāls dibināts 1998. gadā un ir pirmais šāda mēroga un ieceres festivāls Austrumeiropā. Tas kļuvis par vērtīgu tradīciju gan Latvijas publikai, gan citu valstu operas mīļotājiem. Festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem, piedāvājot jaunākos iestudējumus un lieliskus solistus. 2012. gadā festivāls notiks piecpadsmito reizi.

Foto: Publicitātes, "Dievu mijkrēslis"
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas