Sākas gaisa balonu festivāls Madonā


Ceturtdien, 31. maijā, Madonas pilsētā un tās apkārtnē ar vakara lidojumu plkst. 19.00 sāksies 14. starptautiskais gaisa balonu festivāls "LMT Kauss 2012". Tas ilgs līdz svētdienai, 3. jūnijam. Festivālam ir reģistrējušās 25 gaisa balonu komandas no Latvijas un Lietuvas.


Vērienīgais festivāls būs iespēja skatītājiem vienviet debesīs redzēt košu un daudzveidīgu balonu parādi, balonu spīdēšanas un uguņošanu. Savukārt balonu pilotiem tā ir sacensība par LMT ceļojošo kausu un naudas balvām. Festivāla organizatori cer, ka laika apstākļi būs labvēlīgi un notiks visi plānotie lidojumi.


Festivāla galvenais tiesnesis ir Robertas Komza no Lietuvas, kuram ir liela pieredze gaisa balonu sacensību organizēšanā, bet Latvijas festivālā kā direktors viņš piedalās pirmo reizi: "Gaisa balonu festivāls "LMT Kauss" ir ļoti nozīmīgs notikums Latvijā, kuru labprāt apmeklē gan vietējie, gan kaimiņvalstu piloti. Svarīgi, ka šis festivāls ir ilglaicīga tradīcija - jau vairāk nekā 10 gadus, tāpēc arī ārvalstu gaisa balonu komandas novērtē tā labo reputāciju.


To, kādi uzdevumi sacensībās ir jāizpilda gaisa balonu komandām, nosaka sacensību direktora pieredze un darbības stils. Atkarībā no laikapstākļiem, šogad plānoju vienā lidojumā uzdot veikt vairākus dažādas grūtības pakāpes uzdevumus. Kopā darbosimies vairāk nekā 10 pieredzējušu cilvēku komanda. Man ir svarīgi, lai sacensības būtu interesantas pilotiem, tajās būtu sīva konkurence, būtu iepriecināti skatītāji un apmierināti atbalstītāji."


Festivālā labvēlīgu laika apstākļu gadījumā dalībnieki veiks sešus sacensību lidojumus, katrā no tiem pildot sacensību direktora Robertas Komza komandas noteiktos uzdevumus. Lidojumi plānoti rītos ap plkst. 6.00 un vakaros ap plkst. 19.00 ceturtdien, piektdien un sestdien, savukārt svētdienas rītā notiks atpūtas lidojums.


Plašāka izklaides programma ar Latvijā pazīstamu mūziķu un dīdžeju koncertiem notiks piektdien un sestdien, 1. un 2. jūnijā, Madonas centrā - Saieta laukumā. Uzstāsies Dzelzs vilks, Otra puse, Labvēlīgais tips, Igo, Forte, OKartes skatuves šova dalībnieki, Miks Dukurs un Lauris Reiniks. Vairāk informācijas - balonufestivals.lv.


Jau no pirmsākumiem svētki top ar Latvijas Mobilā Telefona atbalstu. Šogad uzņēmuma klientiem ir iespēja iegūt bezmaksas ielūgumu uz vakara koncertiem. LMT abonentiem un OKartes lietotājiem līdz 31. maijam savā telefonā ir jāatver interneta lapas m.lmt.lv balonu festivāla sadaļa un jāizvēlas diena, kurā vēlas apmeklēt festivālu. LMT nosūtīs atbildes īsziņu, kas būs jāuzrāda pie ieejas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas