Latvijas Nacionālajā operā šovakar izskanēs «The King’s singers», «Latvian Voices» un «Xylem trio» koncertsŠovakar  Latvijas Nacionālajā operā uz skatuves satikties trīs lieliski izpildītāji -  «The King's singers», «Latvian Voices» un «Xylem trio», Pasaules koru olimpiādes ietvaros.

Koncerts dāvās unikālu iespēju dzirdēt vienu no pasaules slavenākajām vokālajām grupām «The King's Singers», kas uzstāsies sešu mūziķu sastāvā. Grupa ik gadu sniedz vairāk kā simts koncertu un pārsteidz klausītājus ar plašu žanra mūziku.

Paralēli koncertam visiem interesentiem ir iespēja apmeklēt draudzības koncertus, kas norisināsies Esplanādē, Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā, Vērmanes dārzā un «Origo Summer stage».

Tāpat turpināsies koru konkursi, kur savā starpā sacentīsies jauktie kamerkori (Latvijas Universitātes Lielajā aulā), tautas mūzikas pārstāvji (Rīgas Stradiņa universitātes Lielajā aulā), bērnu kori  (kultūras pilī «Ziemeļblāzma»), sieviešu kamerkori un sieviešu ansambļi  (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā), kā arī būs iespēja apmeklēt sakrālās mūzikas koncertus, kas notiks Rīgas Svētā Pētera baznīcā un Rīgas Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Savukārt Lielo ģildi pieskandinās garīga satura un laikmetīgā mūzika, bet Rīgas Kongresu namā būs iespēja dzirdēt džezu un gospeļus.

Jau ziņojām, ka no 9. līdz 19.jūlijam Rīgā norisināsies lielākais pasaules koru mūzikas festivāls "Pasaules koru olimpiāde", kas vienuviet pulcēs 73 valstu korus.

Pasākums, kura mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā, norisināsies Rīgas koncertzālēs un parkos. Būs iespēja apmeklēt ne vien koncertus, bet arī ņemt dalību dažādās meistarklasēs un semināros, kā arī vērot konkursus 29 kategorijās.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas