Latvijas Nacionālajā operā uzstāsies džeza dīva Roberta Gambarini


28. janvārī Latvijas Nacionālajā operā notiks koncerts, kurā kopā ar atjaunoto Latvijas Radio bigbendu uzstāsies virtuozā itāļu džeza dziedātāja – Roberta Gambarini. Koncerta īpašais viesis – Maestro Raimonds Pauls, informēja koncerta organizatori.


"Latvijas Radio bigbends ir lielisks! Šis bigbends ir pelnījis stabilu un spožu nākotni," tā par bigbendu izteicies leģendārais džeza dziedātājs Kurts Ellings. Savukārt pianists un aranžētājs Lorencs Hobgūds atzinis, ka "strādājot kopā, bigbends bija atvērts un brīvs no aizspriedumiem attiecībā uz mūzikas skanējuma atdzīvināšanu. Ne visi bigbendi to spēj."


Kopā ar Latvijas Radio bigbendu uzstāsies izcilā Itālijas džeza vokāliste – Roberta Gambarini.


Roberta Gambarini dzimusi Turīnā, Itālijā. Roberta uzauga ģimenē, kurā ļoti mīlēja džezu. 18 gadu vecumā viņa nolēma doties uz Milānu, lai turpinātu profesionālas džeza dziedātājas karjeru. Drīz pēc pārcelšanās uz Milānu, Roberta sāka strādāt radio un televīzijas jomā, kur 1986. gadā tapa viņas pirmais ieraksts.


1998. gadā mūziķe ieguva Bostonas Jaunanglijas konservatorijas stipendiju un pārcēlās uz ASV. Divas nedēļas vēlāk, viņa satricināja džeza pasauli, kļūstot par laureāti "Thelonious Monk International Jazz Vocal Competition" ASV.


Gluži kā visi izcilie mūziķi, Roberta izkopa savu talantu un veidoja reputāciju dodoties turnejās un uzstājoties kopā ar tādiem māksliniekiem kā Ron Carter, Herbie Hancock, Slide Hampton, Roy Hargrove, Jimmy Heath, Hank Jones, Christian McBride, James Moody, Mark O’Connor un Toots Thielemans un daudziem citiem, tostarp vadot arī savas muzikālās grupas.


Virtuozā izpildītāja ar fenomenālo sketa tehniku un perfekto dikciju saņem vētrainas ovācijas no publikas visur, kur uzstājas. Dziedātājas otrais albums "Roberta Gambarini: Easy to Love" 2007. gadā tika nominēts Grammy balvai kategorijā "Best Vocal Jazz Album" un 2010. gadā viņas pēdējais albums "So In Love" arī tika nominēts Grammy kā "Labākais džeza vokālais albums". 2010 gadā Roberta ieguva balvu "Jazz Journalists Awards" kā "Gada labākā džeza vokāliste".


Biļetes nopērkamas "Biļešu serviss" kasēs un internetā: www.bilesuserviss.lv


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas