Ķīpsalā jau šovakar pirmais Rīgas Ziemassvētku koncerts


Jau šovakar iemīļoti aktieri un solisti – Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Mārtiņš Brūveris, Artūrs un Emīls Manguļi Rīgas Ziemassvētku koncerta "Šī brīnišķā pasaule" klausītājiem dāvās labestību un prieku, iemīļotas latviešu un ārzemju komponistu Ziemassvētku dziesmas un populārus mūzikas šedevrus. Koncertos piedalīsies arī vokālā grupa, orķestris "Rīga" diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā un orķestra "Rīga" bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā.


Koncertā "Šī brīnišķā pasaule" pirmās daļas muzikālos numurus caurvīs Antuāna de Sent-Ekziperī pasaulslavenā stāsta "Mazais princis" fragmenti iemīļoto aktieru Ditas Lūriņas un Mārtiņa Brūvera stāstījumā. Līdztekus mūzikai, ko skaņu paletē iekrāsos skaistā vokāla īpašniece Dita Lūriņa, lieliskais džeza un mūziklu dziedātājas Daumants Kalniņš, atraktīvie mūziklu un TV šovu zvaigznes Emīls un Artūrs Manguļi, kā arī vokālā grupa "Framest" un orķestra "Rīga" bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā, šī stāsta lappuses koncerta klausītājiem sagādās emocionāli bagātus un skaistus brīžus. Skanēs gan instrumentālas džeza kompozīcijas, gan populāras Ziemassvētku melodijas, dziesmas no Frenka Sinatras un Glena Millera repertuāra, kā arī visiem zināmā, brīnišķīgā kompozīcija "What a Wonderful World" no leģendārā Lūisa Ārmstronga repertuāra.


Otrajā daļā koncertu “Šī brīnišķā pasaule” kuplinās starptautisko konkursu laureāti kori "Sonore" un "Fortius", kā arī orķestris "Rīga" diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Orķestra atskaņotajās muzikālajās glezniņās attēlosies gan kamanu brauciens Pēterburgā, gan stāsts par ziemeļbriedi Rūdolfu.


Koru, solistu un aktieru sniegumā skanēs Ziemassvētku dziesmas "Ak, eglīte", "Eņģeļus mēs dzirdējām", "Jūs, ticīgie, nāciet", spiričuels "Ej, stāsti kalnos, lejās", Raimonda Paula "Ziemeļblāzmas romance", Ainara Virgas "Eglīte smaržo un mirdz", "Have Yourself a Merry Little Christmas", Krisa Rī singls "Driving Home for Christmas", kā arī skanīgā dziesma "Happy New Year" no ABBA repertuāra un citas.


Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Ilona Breģe, scenogrāfs – Artūrs Arnis, tērpu māksliniece – Sabīne Groza, kustību režija – Alberts Kivlenieks.


Koncerti notiek ceturtdien, 20. decembrī plkst. 19.30; otrdien, 25. decembrī plkst. 15.00 un trešdien, 26. decembrī, plkst. 15.00.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas