Latvijas Nacionālajā teātrī pēdējo reizi būs izrāde “Princis un ubaga zēns”


10. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī atvadas no izrādes "Princis un ubaga zēns" esošā iestudējuma, pavēstīja Nacionālajā teātrī. Tā režisors ir Edmunds Freibergs, mūzikas autors Imants Kalniņš, scenogrāfs Gunārs Zemgals. Galvenajās lomās Ainārs Ančevskis un Uldis Anže.


Marka Tvena populārais stāsts "Princis un ubaga zēns" Latvijas Nacionālajā teātrī ar nelielu pārtraukumu ir dzīvojis kopš 1983.gada. Pirmais iestudējums ir bijusi Edmunda Freiberga diplomdarba izrāde, apsolvējot režijas kursu Latvijas Valsts Konservatorijā. Velsas princi Eduardu atveidoja Jānis Kaijaks, Tomu Kentiju – Jānis Reinis, lēdiju Greju – Dace Bonāte, Maiklu Hendonu – Uldis Dumpis vai Zigurds Neimanis, Toma tēvu – Juris Pļaviņš vai Aivars Bogdanovičs. Kā kostīmu māksliniece teātrī debitēja Ieva Kundziņa. Savukārt prologa dziesmu "Vakarā, kad saule noriet" iedziedājusi vokālās pedagoģes Anitas Garančas toreiz mazā meitiņa Elīna.


No 2007. gada princis un ubaga zēns ir Uldis Anže un Ainārs Ančevskis, princese zilajā kleitiņā Dita Lūriņa vai Liene Gāliņa, Maikls Hendons – Normunds Laizāns, Toma tēvs – Juris Hiršs vai Mārcis Manjakovs.


Abiem iestudējumiem skatuviskā ietērpa autors ir Gunārs Zemgals. Ar šo izrādi un nelielu izstādi teātra Baltajā zālē scenogrāfs atzīmēja arī savu 75. dzimšanas dienu 2009.g. Kopš 2007.gada ir nospēlētas vairāk nekā 60 izrādes, tās noskatījušies gandrīz 45 000 skatītāju.


"Protams, ka lielā mērā izrādes panākumu atslēga ir Imanta Kalniņa izcilās dziesmas. Ar "Zilo putniņu", "Astoņkāji" un citām ir izaugušas vairākas skatītāju paaudzes. Vai tās vēl kādreiz skanēs uz Nacionālā teātra skatuves? Nekad nesaki "nekad"" – atzīst teātra direktors Ojārs Rubenis.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas