Rīgā uzstāsies Ēriks Kleptons


Nākamā gada 5. jūnijā pirmo reizi Latvijā uzstāsies viens no visu laiku labākajiem un ietekmīgākajiem ģitāristiem, leģendārais dziedātājs un dziesmu autors Ēriks Kleptons (Eric Clapton).Mūsu reģionā Ēriks Kleptons sniegs tikai divus turnejas koncertus – Latvijā, “Arēnā Rīga”, un Lietuvā, Kauņas “Žalgiris” arēnā. Tūrē nav iekļautas ziemeļvalstis, līdz ar to gaidāms, ka koncertu Rīgā apmeklēs arī daudzi Kleptona talanta cienītāji no Igaunijas un pat Skandināvijas.


Profesionāla mūziķa gaitas Ēriks Kleptons uzsāka 1963. gadā, pievienojoties grupai “The Yardbirds”. Kopš tā laika viņš ir uzstājies dažādu populāru grupu sastāvā, izdevis bagātīgu mūzikas albumu klāstu, izpārdevis neskaitāmus koncertšovus, piedzīvojis milzu popularitāti un maģiskās ģitārspēles dēļ ieguvis kritiķu atzinību un izpelnījies nedalītu klausītāju atzinību.


Atzīmējot 50 gadus, kurus viņš kā profesionāls mūziķis pavadījis uz skatuves, Kleptons dosies Eiropas turnejā. Tie iezīmēs viņa atgriešanos aktīvajā koncertdzīvē pēc ierakstu studijā pavadītā gada, kur notika darbs pie jauna albuma. Plānots, ka jaunais disks pie klausītājiem nonāks 2013. gada sākumā, un tā dziesmas būs dzirdamas tūres koncertos.
Savai 2013. gada turnejai Ēriks Kleptons sapulcinājis iespaidīgu mūziķu sastāvu, starp kuriem ir arī viņa ilggadējie skatuves partneri Doils Bremhols II (ģitāra), Stīvs Džordans (bungas), Kriss Steintons (klavieres un sintezators) un Villijs Vīkss (basģitāra). Tāpat turnejai pievienosies arī Pols Karaks (ērģeles un sintezators) un Gregs Leiss (ģitāra). Kā bekvokālistes Ēriku Kleptonu tūres laikā pavadīs dziedātājas Mišela Džona un Šārona Vaita.


Ēriks Kleptons ir dzīva leģenda, un viņš tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem ģitāras virtuoziem. Ietekmīgais žurnāls “Rolling Stone” nosaucis viņu par otro visu laiku labāko ģitāristu pasaulē. Pirmo reizi šo mūzikas instrumentu topošais mūziķis paņēma rokās 13 gadu vecumā un ģitārspēli apguva pašmācības ceļā. “Ikviens, kurš šodien aizraujas ar ģitārspēli, Kleptonam ir parādā lielu pateicību. Viņš ir radījis ģitārspēles fundamentālo valodu, bināro kodu, ko visi izmanto līdz pat šai dienai,” uzsver žurnāls “Rolling Stone”.


Ēriks Kleptons ir vienīgais mūziķis, kas uzņemts Rokenrola slavas zālē trīs reizes: vienu reizi kā solists, divas – kā grupu “The Yardbirds” un “Cream” dalībnieks. Savukārt 2006. gadā kā grupas “Cream” dalībnieks viņš tika apbalvots ar “Grammy” balvu par mūža ieguldījumu mūzikā. Kopumā Kleptona kontā ir 18 prestižās “Grammy” balvas. Savā dzimtenē Lielbritānijā mūziķis ir apbalvots ar Britu Karalistes ordeni, ko pasniedz par īpašiem sasniegumiem nācijas labā.


Kā solo mākslinieks Ēriks Kleptons izdevis 20 albumus un 26 singlus. Mūziķis ierakstījis arī 10 koncertalbumus, kā arī piedalījies 6 filmu skaņu celiņu veidošanā. Vairāk nekā puse solo karjeras laikā izdoto darbu sasnieguši ASV albumu TOP 20, un trīs no tiem bijuši pirmajā pozīcijā.


Viens no atzītākajiem Kleptona sasniegumiem ir 1992. gadā izdotais “Unplugged”, kurā iekļautas tādas slavenas kompozīcijas kā “Tears in Heaven” un “Layla”. Ar vairāk nekā 10 miljoniem pārdoto kopiju “Unplugged” joprojām ir viens no visu laiku komerciāli veiksmīgākajiem akustiskajiem albumiem ASV.


Foto: Publicitātes


Nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas