Latvijas puķu draugi šogad tiksies Jaunpiebalgā


Lai apzinātos un vairotu Latvijas dabas un sētu krāšņumu, šā gada 14.jūlijā jau 35. reizi pēc kārtas notiks ikgadējais Latvijas puķu draugu saiets, kas šogad norisināsies Latvijas sirdsvietā Jaunpiebalgā.Viesiem un dalībniekiem būs iespēja viesoties desmit Jaunpiebalgas novada lauku sētās, baudīt Vidzemes gleznainās ainavas, iegādāties sirds kāroto svētku laukumā Taces, satikties ar Ķenci, ka arī apskatīt Jaunpiebalgas novada ievērojamākās vietas.


"Aizraušanās ar dārzu un sētu iekopšanu ar katru gadu kļūst arvien aktuālāka ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Šā gada starptautiskajā Husqvarna pētījumā noskaidrots, ka cilvēki, kas dzīvo zaļā, sakoptā vidē mazāk cieš no depresijas, stresa un nervu slimībām. Pasaulē jau ir publicēti vairāki pētījumi, kas apstiprina, ka cilvēks izārstējas ātrāk, ja uzturas istabā, kuras logi paver skatu uz dabas ainavu," stāsta Juris Marhilevičs, Husqvarna Latvija vadītājs.


Visas dienas garumā svētku laukumā "Taces" paredzēta liela tirgošanās un apmainīšanās ar padomiem no puķu un dabas skaistuma mīļotāju dzīves. Varēs iegādāties gan stādāmus, gan sējamus krāšņumaugus, kā arī dažādus gardumus no Latvijas malu malām. Jaunākus un vecākus puķu draugu saieta dalībniekus aicinās piedalīties mālošanas, dabas materiālu, gleznošanas un floristikas darbnīcās. Par izklaidēm, jaunām zināšanām un spēlēm rūpēsies Zaļā Lapa, Lielais Putns un Čiekurs, kas dzīvo Latvijas Valsts Mežos, kā arī Kalsnavas Arborētums.


Saieta laikā plānota viesošanās desmit Jaunpiebalgas novada sētās: "Stūrīšos" pie Martas Sproģes un dēlu ģimenēm, "Jaunķūģos" pie Veltas un Jāņa Ciekuržņiem, Tālava un Jautrītes Jundžu sētā, "Skrāģu krogā" pie Gunta Gailīša un Litas Beiris, "Mazrītiņos" pie Annas un Imanta Robežniekiem, "Tīrumjānēnos" pie Dzintras Vilks, Ilgas Dzinējas sētā, Jaunpiebalgā, "Uzvaras kalnā" pie Blūmu ģimenes, "Žagaros" pie Anitas Jansones un Jura Spolīša un "Lielkrūzēs" pie Dolmaņu ģimenes. Skaistākais dārzs līdzīgi kā pagājušajā gadā saņems Husqvarna zāles pļāvēju trimmeri.


Dienas gaitā izstāžu zālē "Velves" būs apskatāma Jaunpiebalgas novada amatnieku, pieaugušo gleznošanas studijas, bērnu mūzikas un mākslas skolas darbu izstāde "...ziedi, ziedi". Tāpat apmeklētājus gaidīs Jaunpiebalgas novadpētniecības muzejs, Jaunpiebalgas vidusskolas parks, K.Miesnieka dzimtas mājas Viņķu kalnā, Jaunpiebalgas Sv.Toma evaņģēliski luteriskā baznīca, K.Zāles piemineklis Brīvības cīņās kritušajiem, Operas "Baņuta" muzejs Skrāģu krogā, Em. Dārziņa muzejs "Jāņaskola" un Piebalgas mākslas darbu krātuve.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas