Latvijas Radio koris aicina uz Eiropas vadošos koru koncertiem LatvijāLatvijas Radio koris aicina uz Eiropas vadošo koru nedēļu Latvijā, kas notiks no 17. līdz 22. oktobrim. Pasaules vadošie kori no Francijas, Dānijas un Vācijas, kā arī Latvijas Radio koris un Tenso Eiropas jauniešu koris, uzstāsies koncertos Rīgā, Cēsīs, Siguldā un Ventspilī izcilu diriģentu vadībā – pie diriģenta pults redzēsim Hansu Kristofu Rādemani, Markusu Krīdu, Rolandu Erabedjanu, Kasparu Putniņu un Sigvardu Kļavu. Muzikālo skanējumu papildinās  Sinfonietta Rīga un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Diriģents Kaspars Putniņš norāda: „ Mēs esam priecīgi, ka daudzi no mūsu slavenajiem kolēģiem ir izrādījuši interesi piedalīties šajā koru nedēļā.  Šie ir pasaules spices kori. Varēsim dzirdēt Dānijas Nacionālo vokālo ansambli, kas ir brīnišķīgās ziemeļnieku koru tradīcijas spožs pārstāvis. RIAS no Vācijas ir viena no vadošajām grupām pasaulē. Varu teikt, ka katram kamerkorim ir izcilas kvalitātes. Programmu esam  veidojuši ļoti koncentrēti, lai katrs no koriem var parādīt savas spilgtākās īpašības, tajā pašā laikā darot arī kādas lietas kopā.”

17. oktobrī koncertzālē Palladium Tenso Eiropas jauniešu kora izpildījumā varēsim vērot un klausīties audiovizuālu uzvedumu „Dzidrums. Seriāls”. Uzvedumā piedalīsies Kristaps Pētersons, kurš  spēlēs elektrisko ģitāru, kā arī mūsu izcilais ģitāras mākslas meistars Kaspars Zemītis un  dīdžejs Monsta. Uzveduma režisore ir Zane Kreicberga. Skanēs Kristapa Pētersona, Makša Rēgera, Riharda Štrausa un Riharda Vāgnera mūzika.Savukārt Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis” 17. oktobrī uzstāsies Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis  Markusa Krīda vadībā. Programmā Olivjē Mesiāna, Luidži Nono, Karla Nilsena un Vauna Holmbo skaņdarbi.

18. oktobrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā Eiropas koru lielkoncerts “Simfonijas un pasakas”. Piedalās Latvijas Radio koris, RIAS kamerkoris, Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Diriģenti Sigvards Kļava, Hanss Kristofs Rādemanis un Markuss Krīds. Lielkoncertā dzirdēsim Ērika Ešenvalda un Līgas Celmas pasaules pirmatskaņojumus, Igora Stravinska, Olivjē Mesiāna, Luidži Nono, Ģērģa Ligeti kompozīcijas.

19. oktobrī Vidzemes koncertzālē „Cēsis” klausītājus priecēs RIAS – kamerkoris no Vācijas diriģenta Hansa Kristofa Rādemaņa vadībā. Programmā: Ģerģs Ligeti, Ernsts Kršeneks, Torstens Rašs, Karls Amadejs Hartmanis21. oktobrī plkst. 18.00 Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā uzstāsies Musicatreize – koris no Francijas diriģenta Rolanda Erabedjana vadībā. Programmā: Antonio Šagess Roza, Aleksandrs Markeass, Edīte Kanādešizī, Tontats Tjē.
Savukārt Spīķeru koncertzālē 21. oktobrī notiks atvērtā meistarklase “Augstā Dziesma”. Latvijas Radio koris un ansamblis Sarband diriģenta Kaspara Putniņa vadībā atskaņos Santas Ratnieces, Mārtiņa Viļuma, Lasse Toresena, Toivo Tuleva, Bušra Elturka, Vladimira Ivanova skaņdarbus.

22. oktobrī Rīgas Domā Eiropas vadošo koru nedēļas noslēguma koncertā “Vox. Senie garīgie dziedājumi pasaules pirmatskaņojumos” dzirdēsim Latvijas Radio kori, Musicatreize, Sinfonietta Rīga. Diriģenti Sigvards Kļava un Rolands Erabedjans. Programmā: Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Andrejs Selickis, Bernats Vivankoss (pirmatskaņojumi), Fransuā Bernārs Mašs, Zads Multaka.

Koncertus organizē VSIA „Latvijas Koncerti”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas