Lekciju cikls Kino klubs iepazīstinās ar aktrises Veltas Līnes daiļradiCeturtdien, 9. oktobrī plkst. 18.30 Rīgas Kultūras centra Iļģuciems Amatu nama kamerzālē lekciju cikla Kino klubs ietvaros ikviens interesents aicināts tuvāk iepazīt aktrises Veltas Līnes (1923 – 2012) daiļradi. Lekciju vadīs kino zinātnieks Agris Redovičs.

Velta Līne dzimusi 1923. gadā Rīgā. Sapnis par aktrises karjeru radies jau agrā bērnībā, un pēc ģimnāzijas absolvēšanas Velta Līne iestājās Rīgas Tautas teātra aktieru studijā. Tajā izkopt dabas doto talantu viņai palīdzēja tādi izcili pedagogi kā Kristaps Linde, Zeltmatis (Ernests Kārkliņš) un Ernests Feldmanis, ar kuru atbalstu 1946. gadā Velta Līne uzsāka strādāt Latvijas Nacionālajā teātrī. Par saviem radošajiem sasniegumiem aktrise saņēmusi visus nozīmīgākos Latvijas valsts apbalvojumus, ieskaitot Triju Zvaigžņu ordeni un „Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu. Kino vēsturē Velta Līne zināma ar spilgtām lomām tādās filmās kā „Mājup ar uzvaru”, „Uz jauno krastu”, „Ceļa zīmes”, „Klāvs – Mārtiņa dēls”, „Cīrulīši”, „Dzīvīte”, „Indrāni” un vēl daudzās citās.

Šoruden Kino klubs piedāvā iepazīt izcilo latviešu kino aktieru daiļradi, un oktobris veltīts aktrisei Veltai Līnei. Nākamā Kino kluba lekcija 23. oktobrī plkst. 18.30, tajā stāsta turpinājums par aktrises Veltas Līnes spilgtākajām kino lomām, biogrāfiskiem faktiem un mazāk zināmiem daiļrades un dzīves līkločiem.

Ieejas maksa – EUR 2.00, skolēniem, studentiem un pensionāriem – EUR 1.00

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas