Latvijas skatītāji “Oskaru” piešķirtu filmai “Rīgas sargi” un “Graustu miljonāram”Ja "Oskaru" piešķirtu Latvijas skatītāji, par pēdējās desmitgades labāko Latvijā uzņemto filmu atzītu "Rīgas sargus."

Ja televīzijas skatītājam Latvijā būtu jāpiešķir Amerikas Kinoakadēmijas balva "Oskars" par labāko Latvijā uzņemto filmu pēdējo desmit gadu laikā, to saņemtu režisora Aigara Graubas filma "Rīgas sargi", liecina filmu kanālu TV1000 sadarbībā ar satelīttelevīzijas uzņēmumu "Viasat" veiktā skatītāju aptauja. Savukārt starp ārvalstu filmām, kas pēdējā desmitgadē saņēmušas "Oskars" godalgu, par iecienītāko televīzijas skatītāji uzskata Denija Boila filmu "Graustu miljonārs".

Kā labākie kino aktieri Latvijā TV1000 aptaujā norādīti - Andris Keišs (29%), Romualds Ancāns (25%), savukārt starp sievietēm par labākajām aktrisēm atzītas Rēzija Kalniņa (53%) un Agnese Zeltiņa (16%).

Sarindojot trīs labākās filmas, kas uzņemtas pēdējās desmitgades laikā Latvijā, skatītāji atzinīgi ir vērtējuši filmas: "Rīgas sargi" (45%), "Rūdolfa mantojums" (25%) un "Mazie laupītāji" (8%). Savukārt vērtējot ārvalstu filmas, skatītāji Latvijā par labākajām desmitgades "Oskars" balvas ieguvušām filmām atzīst: "Graustu miljonārs" (38%), "Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās" (11%), "Sapieris" (11%) un "Miljons dolāru mazulīte" (11%).

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas