Tuvojas Latvijas grāmatu izstādeLatvijas Grāmatnieku ģilde, kuru pārstāv "Jāņa Rozes apgāds", izdevniecība "Jumava", A/S "Valters un Rapa" un Apgāds Zvaigzne ABC, gatavojas gadskārtējai grāmatnieku parādei - "Latvijas Grāmatu izstādei 2012", kura no 1.marta līdz 4.martam, kā ierasts, notiks .

Arī šogad Grāmatnieku ģilde izstādes apmeklētājiem piedāvā dažādus kultūras pasākumus, kas notiks Latvijas Grāmatnieku ģildes stendā.

Sestdien lasītāji varēs tikties ar ievērojamiem ārzemju autoriem: zviedru rakstnieku Ulfu Starku, vācu rakstnieci Katarīnu Hāgenu, un jau otro gadu pēc kārtas izstādes viešņa būs arī šarmantā lietuviešu rakstniece Kristina Sabaļauskaite.

Lasītājiem būs iespēja interesantos pasākumos un grāmatu prezentācijās tikties un saņemt autogrāfus no iemīļotiem un iecienītiem pašmāju rakstniekiem. Bērnus uzrunās Juris Zvirgzdiņš un Ieva Samauska, dzejnieku saimi pārstāvēs Amanda Aizpuriete, "garšīga" tikšanās solās būt ar populārās pavārgrāmatas "Dzīves garša" autori, finansisti Ilzi Jurkāni, jauno romānu "Ede, Pumpura sieva" prezentēs rakstniece Inguna Bauere, bet tikšanās ar žurnālisti Marinu Kosteņecku, autobiogrāfiskā darba "Vēstules no mājām" autori, neatstās vienaldzīgu nevienu. Interesantu sarunu par literatūru ar izciliem latviešu prozas rakstniekiem Annu Skaidrīti Gailīti, Māru Svīri, Dainu Avotiņu, Vladimiru Kaijaku, Arnoldu Auziņu un Ēriku Kūli vadīs pazīstamais žurnālists Arno Jundze.

Atzīmējot A/S "Valters un Rapa" 100 gadu jubileju, apmeklētāji ir aicināti iepazīties ar uzņēmuma vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām gan dokumentālos kadros, gan dinastiju pārstāvju atmiņās. Īpašs pasākums būs veltīts arī latviešu dzejnieka un trimdas sabiedriskā darbinieka Andreja Eglīša simtgadei.

Grāmatu izdevējiem, tirgotājiem un autoriem būs noderīgi apmeklēt seminārus par Eiropas projekta ARROW Plus norisi un plānotajiem darbiem Latvijā.

Par moderno tehnoloģiju risinājumiem mācību procesa pilnveidošanai stāstīs angļu valodas mācību grāmatu izdevēju - "Express Publishing" un "Pearson" - pārstāvji.

Svētdien divi pasākumi gaidīs tieši mazos lasītājus. Filmu studijas "Rija" pārstāvji stāstīs un demonstrēs, kā top animācija par slaveno suņumeitenīti Loti no grāmatas "Lote un Mēnessakmens noslēpums", bet Valda Zālīša pamatskolas 1.c klases skolēni izspēlēs ainiņas no jaukās bērnu grāmatas "Bubulis un Bubulēns".
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas