Latviju “Eirovīzijā” pārstāvēs grupa “Sudden Lights”Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Liverpūlē, Lielbritānijā, pārstāvēs un konkursā “Supernova 2023” uzvar grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā".

Konkursā “Supernova” sacentās desmit dalībnieki. Konkursa uzvarētājs tika noteikts skatītāju zvanu un īsziņu balsojuma un žūrijas balsojuma kopvērtējumā.

Dziesmā "Aijā" sastopas nemiers un trauksme, kas valda mums apkārt, un šūpuļdziesma, kas ir harmoniska un nomierinoša. "Šūpuļdziesma, bet tajā pašā laikā tur ir visa tā apkārtējā trauksme. Dziesma ir reizē personīga un reizē tik ļoti universāla. Mums bija sajūta, ka šī šūpuļdziesma mums pašiem un arī visai ir pasaulei ir ļoti nepieciešama," LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja mūziķi.

"Sudden Lights" pašu rakstītajā mūzikā dominē poproka stilistika, kas papildināta ar nedaudz alternatīvu noskaņu. Kopš dibināšanas grupa ir izdevusi trīs albumus – "Priekšpilsētas" (2017), "Vislabāk ir tur, kur manis nav" (2019) un "Miljards vasaru" (2022). 2022. gadu grupa aizvadīja aktīvā koncertdzīvē – uzstājās lielākajos Latvijas festivālos un devās koncerttūrē. Aizsāktas arī jaunas muzikālas sadarbības ar reperi Zeļģi un noslēpumaino ZeBreni.

Grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Aijā” bijusi labākā gan skatītāju, gan žūrijas vērtējumā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas