Lavandu svētkos būs skatāms lieliskais mākslas un mūzikas projekts “Therapy”


Līdz 2012. gada pavasarim ekspozīcija fragmentāri bija apskatāma vairākās Latvijas izstāžu zālēs, bet šā gada 22. un 23. jūlijā Vidzemē un 29. jūlijā Kurzemē Lavandas svētku ietvaros mākslas cienītājiem būs iespēja atkal apskatīt visus darbus vienkopus, informēja projekta direktore Sondra Lāce.


"Therapy" ir jaunās mākslinieces Agneses Melbārdes personālizstāde – unikāls kopdarbs sadarbībā ar komponistu un marimbas virtuozu Rihardu Zaļupi. Ekspozīcija sastāv no 9 gleznām un īpaši katrai no tām radītas mūzikas. Pirmo reizi interesenti to varēja aplūkot pērn, maijā mākslas galerijā "Flat". Projekts guva plašu apmeklētāju interesi un atsaucību.


Agnese Melbārde: "Man ir patiess prieks, ka Therapy ir piedzīvojis vairākas elpas, priecējis jau tik daudzus un atrod arvien sev jaunus baudītājus.


Es domāju, ka katrs jauns mākslinieks šādu laiku savā radošajā dzīvē var nosaukt par ziedošu laiku un, piedāvājums visu kolekciju vienkopus novietot vēlreizējai publikas priecēšanai ziedošu lavandu laukā, man likās absolūti saderīgs ar manām personīgajām izjūtām par paveikto!"


Rihards Zaļupe: "Radot "Therapy" mūziku, es iedvesmojos no Agneses gleznām un veidoju to vienā no saviem mīļākajiem žanriem – filmu mūzikas noskaņās, radot katrai gleznai tādu kā muzikālu ainu... Esmu pārliecināts, ka tas lieliski iederēsies arī eksotiskajā ziedošo lavandu laukā un kuplinās tā noskaņas…"


Lavandu festivāls notiek jau otro gadu pēc kārtas. Arī šogad ikviens būs laipni gaidīts 22. un 23. jūlijā Vidzemē, Umurgas pagastā, "Mazķītās" un 29. jūlijā Saldus rajonā "Kalnjaunsētās".

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas