Lembergs: Neizpildāmās prasības skolām saistībā ar Covid-19 demonstrē valdības bailes pieņemt lēmumusPastiprinātie piesardzības pasākumi, lai saglabātu mācības klātienē, ir pilnīgi neloģiski, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot jaunos Covid-19 ierobežojošos noteikumus, kas nosaka, ka visām Latvijas skolām, kuras turpina darbu klātienē, sākot no 30. novembra, telpās jānodrošina ne mazāk kā 3 kvadrātmetrus uz 1 skolēnu un, ja tas nav iespējams, tad darbs plānojams daļēji attālināti, Lembergs apgalvoja, ka šādas prasības skolām nav izpildāmas.

Lembergs norādīja uz to, ka vairums skolu Latvijā ir būvētas padomju laikos: “Vidējais klases izmērs ir apmēram 50 kvadrātmetri. [..] Ja klasē ir 50 kvadrātmetri un jābūt 3 kvadrātmetriem uz skolēnu, tad klasē var būt 16 bērni, bet klasē ir 25 bērni. Ko tad darīt? 16 nāk klātienē un pārējie neklātienē?”

“Ja klasē ir 16 bērni, vai tad tiem 16 var nodrošināt, ka viņi nesaslims? Un visu dienu viņi ir kopā. Tad viņi nesaslims, jo tur ir 3 kvadrātmetri un izvarota klase, nevis 25 bērni kā līdz šim? Tas ir tāds debilisms,” sacīja Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, tās ir valdības bailes pieņemt lēmumu par to, ka attālināti jāmācas visiem.

“Bet es uzskatu, ka tas ir nepareizs lēmums. Tāpēc viņi uzliek tos 3 kvadrātmetrus, lai nebūtu jāpieņem šāds lēmums [par attālinātajām mācībām],” turpināja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka mācības nevar notikt, piemēram, arī sporta zālē, kur šādas prasības teorētiski varētu nodrošināt: “Ir kabinetu sistēma ar speciālu aprīkojumu. Vai sporta zāle ir domāta fizikai, ķīmijai, bioloģijai? Mūs visus uzskata par muļķiem.”

“Ja trīs kvadrātmetri, tad jābūvē jaunas skolas. Paši prasa, lai klasē būtu ne mazāk nekā 25 bērni, bet tad klasē ir jābūt 90 kvadrātmetriem. Tad tai skolai jābūt divreiz lielākai,” uzsvēra Lembergs.

“Bet tāda mums ir super gudrā valdība, kuras vadībā mēs dzīvojam un turpināsim dzīvot, jo viņus atbalsta pasaules varenie,” piebilda Lembergs.

Foto: F64

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas