“Lielajā dzintarā” skanēs Ziemassvētku džezs kopā ar grupu “Framest” un Kristapa Vanadziņa trioTverot gada priecīgāko svētku noskaņu, sestdien, 17. decembrī plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” viesosies vokālā grupa “Framest”, Kristapa Vanadziņa džeza trio un dziedātājs Daniels Čačija. Mūziķi klausītājiem sagatavojuši īpašu programmu, kurā skanēs skaistākās un populārākās dziesmas no Latvijas un pasaules Ziemassvētku džeza zelta repertuāra.

Mūziķi koncertprogrammu veidojuši kā laika apli, kurā iekļautas kā tradicionālās svētku dziesmas jaunās aranžijās, tā laikmetu pārdzīvojušie milži. Džeza mūzikas valdzinošās un atraktīvās noskaņas atklāsies ne tikai ārzemju grandu Frenka Sinatras un Lūisa Ārmstronga savulaik ieskaņotajos hitos, bet arī mūsu pašu dižgaru Raimonda Paula un Zigmara Liepiņa melodijās.

Tas būs piedzīvojums ne tikai izpildītājiem, bet arī klausītājiem, ceļojot atpakaļ laikā uz pagājušā gadsimta 60. gadiem, kad slavas virsotnē esošais dziedātājs Frenks Sinatra apbūra publiku ar savu samtaino, izteiksmīgo balss tembru, piešķirot džeza žanram pavisam jaunus strāvojumus. Šajās sajūtās ar Ziemassvētku melodijām apmeklētājus vedīs horvātu izcelsmes džeza dziedātājs Daniels Čačija, kurš šos darbus var izpildīt kā neviens cits.

Koncertā izskanēs arī īpaši veltījumi šī gada jubilārei, dzejniecei Mārai Zālītei – tiks pirmatskaņoti džeza pianista un komponista Kristapa Vanadziņa un komponista Jāņa Ķirša radītie jaundarbi, kas vēstīs par latviskumu, gadskārtām un mīlestību pret Latviju. Neaizmirstot arī par otru šī gada jubilāru Zigmaru Liepiņu, pavisam nebijušā skanējumā klusumu pirms vētras un pasaku valstību iepazīsim dziesmā “Sēž uz sliekšņa Pasaciņa”.

Vokālā grupa “Framest” pastāv kopš 2005. gada, un šobrīd to veido četri profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma (alts), Mikus Abaroniņš (tenors) un Jānis Ķirsis (baritons). “Framest” sasniegumu sarakstā ir koncerti Latvijā un ārzemēs. Grupas repertuārs ir ļoti plašs – koncertos izskan gan pašu, gan citu komponistu skaņdarbi – no klasikas un džeza līdz pop un citiem mūzikas žanriem oriģinālos a capella izpildījumos. Tieši grupas unikalitāte ļāvusi sasniegt vietējā un starptautiskā mēroga atzinību un panākumus.

Kristapa Vanadziņa džeza trio sastāvā muzicē vieni no mūslaiku Latvijas spilgtākajiem džeza mūzikas pārstāvjiem – komponists un pianists Kristaps Vanadziņš, sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds un kontrabasists Jānis Rubiks. Mūziķu ansamblis izceļas ar dzidru un niansētu skaņu, kas mijas ar tradicionālajiem saspēles paņēmieniem (swing, afro-influence) un Jaunās pasaules vēsmām (rubato, akadēmiskā un Skandināvu mūzika). Pagājušajā gadā trio izdotā vinila plate “Mīlestības dārzs ir aizaudzis” saņēmusi mūzikas balvu “Zelta mikrofons 2022” džeza kategorijā.

Horvātijā dzimušais austriešu džeza dziedātājs Daniels Čačija (Daniel Caccia) ieguvis maģistra grādu prestižajā Grācas Mūzikas un skatuves mākslas universitātē. 2013. gadā ASV džeza apskates žurnāls “DownBeat” novērtējis mūziķi kā “Labāko jauno dziedātāju”, savukārt 2014. gadā Čačijam piešķirta Horvātijas mūzikas balva “Porin” kategorijā “Gada džeza albums”. Par savu solo debijas albumu “Lifeline” 2016. gadā mūziķis nominēts Vācijas mūzikas balvai ECHO JAZZ kategorijā “Gada dziedātājs”. Līdzās skolotāja darbam, Čačiju var dzirdēt viņa paša kvartetā, kā arī daudzos citos veidojumos, piemēram, bijušajā Rodžera Cicero bigbendā, Latvijas Radio bigbendā un Sigi Feiga bigbendā u.c.

Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes. Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Eiropa Reģionālās attīstības fonda atbalstu organizē SIA “Lielais Dzintars”. Koncerta biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas