Lielajā Ģildē izskanēs koncerts „No Parīzes, ar mīlestību”15. februārī Lielajā Ģildē plkst. 19.00 koncertā „No Parīzes, ar mīlestību” Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” diriģenta Raita Ašmaņa vadībā kopā ar solisti Aiju Vītoliņu un vokālo kvartetu Harmony 4 Riga radīs patiesi romantisku gaisotni, atskaņojot dziesmas par mīlestību un franču mūziku.

Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” jau tradicionāli kopš 2007. gada februārī rīko koncertu Valentīndienas noskaņā. Šoreiz orķestris ar Raiti Ašmani pie diriģenta pults ļaus klausītājiem sajust un saklausīt Parīzes gaisotni, spēlējot franču dziesmu popūriju „Viva La France! Grandes Chansons Francaise”, skaņdarbu „Sous le ciel de Paris” jeb „Zem Parīzes debesīm”, kas sarakstīts 1951. gadā iznākušajai filmai ar šādu pašu nosaukumu, un Kola Portera sarakstīto kompozīciju „I Love Paris”.

Pirms 100 gadiem mīlestības un mākslas pilsētā Parīzē dzimusi leģendārā māksliniece Edīte Piafa, kura vēl šodien tiek dēvēta par vienu no izcilākajām franču dziedātājām. Edīte Piafa kļuva slavena, interpretējot romantiskas mīlas dziesmas un balādes, kuras atspoguļoja pašas mākslinieces traģisko dzīvi. Koncertā izskanēs tādas populāras E. Piafas atskaņotas dziesmas kā „Les Champs-Élysées”, „La Vie en rose” un „Non, je ne regrette rien”. Koncertā Lielajā Ģildē dziesmas franču valodā skanēs šarmantās un noslēpumainās dziedātājas Aijas Vītoliņas izpildījumā.

2007. gadā klajā nākusi biogrāfiski muzikāla filma „La Vie en rose” - Edītes Piafas dzīvesstāsts. Filmā atspoguļoti galvenie un lielākie mākslinieces dzīves notikumi un tiek atskaņotas, apmēram, 30 dziedātājas izpildītās melodijas. Šo melodiju popūriju ar nosaukumu „La Môme Piaf” interpretēs Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”.

Līdzās emocijām piesātinātajai franču mūzikai koncertā „No Parīzes, ar mīlestību” 15. februārī vokālais kvartets „Harmony 4 Riga” dziedās tādas populāras dziesmas par mīlestību kā Stīvija Vondera sacerēto „You Are The Sunshine Of My Life” un Kola Portera „True Love”.

Vokālais kvartets „Harmony 4 Riga” izveidots 1993. gadā. Tā dalībnieki ir četri profesionāli mūziķi - Ārijs Šķepasts, Arnis Miltiņš, Aldans Milzarājs un Salvis Sprūžs. Galvenokārt kvartets dzied „barbershop” stilā - džeza novirzienā, kas 20. gadsimta sākumā radās ASV. 2014. gada vasarā kvartets ieskandinājis Pasaules koru olimpiādes svinīgo Miera zvana ienešanas ceremoniju Arēnā Rīgā, pārstāvējis Latviju starptautiskajā Masalli mūzikas festivālā Azerbaidžanā un 2014. gada pavasarī piedalījies Barbershop čempionātā Spānijā, Kalpē.

Biļetes uz koncertu „No Parīzes, ar mīlestību” iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas