Lielajā Piektdienā Rīgas Domā sakrālās mūzikas koncerts


Piektdien, 29. martā, Lielajā Piektdienā, Rīgas Domā „Latvijas Koncerti” aicina uz laikmetīgās sakrālās mūzikas koncertu. Koncertā dzirdēsim Gijas Kančeli, Arvo Perta un Pētera Vaska meditatīvo mūziku Latvijas Radio kora un orķestra Sinfonietta Rīga izpildījumā. Solisti – altiste Liene Kļava un dziedātāja Ieva Parša. Programmas idejas autors ir Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava.


Komponistu triādē – klusuma balsu pasaulslaveni apdziedātāji. Rezignēts, sāpīgs un vienlaikus mierinošs ir gruzīnu autors Gija Kančeli, kura daiļradei raksturīgos spējos dinamikas kontrastus šoreiz izbaudīsim skaņdarbos Caris mere, Einmal un Exil.


Kančeli saka: “Kad baznīcā, sinagogā vai mošejā nenotiek dievkalpojums, tajā valda īpašs klusums. Es vēlos pārvērst šo klusumu mūzikā.”


Visā pasaulē atzītā igauņu zvaniņtehnikas meistara Arvo Perta meditatīvo rokrakstu pārstāvēs motetes Da pacem Domine un Salve Regina, kā arī “Svētceļnieku dziesma”, kas sacerēta 1984. gadā – četrus gadus pēc tam, kad Perts emigrēja no PSRS uz Vāciju – un veltīta igauņu kinorežisoram Grigorijam Kromanovam (1926–1984), ar kuru Perts sadarbojās kinojomā.


No trešā komponista – Pētera Vaska – darbiem Sigvards Kļava izvēlējies Mesas daļu Agnus Dei (“Dieva Jērs”) un rimti, rāmi ritošo Tēvreizi jeb Pater noster.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas