Lieldienās varēs vērot pārraides no Vatikāna, konfesiju vadītāju apsveikums un dievkalpojums

Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā Lieldienu kristīgo programmu 6.aprīlī, plkst. 22:10 iesāks Krusta ceļa tiešraide no Vatikāna, bet svētdien, 8.aprīlī jau plkst. 7:40 kristīgās draudzes ar Lieldienu apsveikumu uzrunās Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags, Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Baptistu draudžu savienības (LBDS) bīskaps Pēteris Sproģis un Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs. Apsveikumus skatieties arī LTV1 ēterā 8.aprīlī plkst. 17:40 un pusnaktī.


Svētdien, 8.aprīlī, plkst. 12:00 LTV1 pieslēgsies Lieldienu dievkalpojumam Doma baznīcā. Lieldienu dievkalpojumu vadīs LELB arhibīskaps Jānis Vanags, baznīcā kalpos Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš un mācītājs Sandis Ratnieks. Dievkalpojumā uzstāsies Rīgas Doma koris un diriģents Guntars Prānis, ērģelniece Larisa Bulava, kā arī klarnetisti Guntars Gedroics un Marina Vidmonte. Dievkalpojumā skanēs Riharda Dubras skaņdarbs "Te Deum".


Pirmdien, 9.aprīlī, plkst. 13:00 LTV1 translēs "Urbi et Orbi" - Romas pāvesta vēstījums no Vatikāna, savukārt 14.aprīļa vakarā LTV1 programmā paredzēta pareizticīgo Lieldienu dievkalpojuma translācija no Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāles.


Lieldienas jeb pavasara saulgriežus folkloras izpratnē LTV1 iezīmēs ar raidījumu "Lielā diena" 6.aprīlī, plkst. 18:30. Raidījuma veidotāji kopā ar Keru ģimeni un folkloras kopu "Skandinieki" izsekos Lieldienu rituāliem, dziesmām un tradīcijām Mazsalacas novada Ģendertu sētā, lai arī mēs, kad Lieldienas klauvēs pie durvīm, būtu gatavi tās saņemt.


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas