LTV1 Lieldienās piedāvās plašu filmu programmu

Plašu filmu programmu Lieldienu brīvdienās piedāvā Latvijas Televīzijas pirmais kanāls.


Piektdien, 6.aprīlī 10:10 pie televīzijas ekrāniem mazos skatītājus aicina mākslas filma "Sprīdītis". Latvijas Televīzija piedāvā 1985. gadā Rīgas Kinostudijā tapušās režisora Gunāra Pieša filmas renovēto versiju sadarbībā ar Nacionālo Kino centru.


11:45 bērnu programmu turpinās Vācijas un Zviedrijas kopražojuma ģimenes filmas "Nilsa Holgersona brīnišķīgie ceļojums" 1. sērija. 2011. gadā uzņemtā filma ir pirmā spēlfilmas versija slavenajam Selmas Lāgerlēvas stāstam par to, kā nešpetnais zviedru puišelis kļuva pieaudzis un iemācījās cienīt savu zemi un dzīvniekus. Līdz šim pēc stāsta motīviem uzņemtas tikai animētas versijas.


Piektdienas, 6.aprīļa, vakarā pie televīzijas ekrāniem aicināti pieaugušie, kad LTV1 plkst. 21:15 skatāma dokumentālā filma "Lūgšana krustā". Režisores Dzidras Smiltēnas 2008. gadā tapušajā filmā izstāstīts latviešu bīskapa Boļeslava Sloskāna (1893-1981) dzīvesstāsts, kas risinājās sarežģītā laikmetā. Bīskapa nelegālā iesvētīšana notika 1926. gadā Maskavā, komunistiskās impērijas citadelē. Ilgus gadus Sloskāns pavadīja komunistisko cietumu un nometņu izolācijā. Bīskapa dzīve noslēdzās emigrācijā, bet pēc komunistiskās impērijas sabrukuma viņa mirstīgās atliekas tika pārvestas uz Latviju un svinīgi apglabātas Aglonas bazilikā.


Sestdienas, 7.aprīļa, filmu programmu plkst. 11:05 iesāks klasiskās Leonīda Leimaņa filmas "Purva bridējs" renovētā versija, bet plkst. 12:30 turpinās "Nilsa Holgersona brīnišķīgā ceļojuma" 2. sērija.


Viens no brīvdienu filmu programmas centrālajiem notikumiem LTV1 programmā ir svētdien, 8.aprīlī, 21:40 gaidāmā 2011. gadā skatītākās latviešu mākslas filmas "Dancis pa trim" (2010) televīzijas pirmizrāde. Režisora Arvīda Krieva filma ir viena no četriem kino darbiem, kas šogad izvirzīts "Lielā Kristapa" balvai desmit nominācijās.


"Dancis pa trim" ir filma par mīlas trīsstūri, kurā attiecības samezglojas uz karadarbības fona 1944./45.gadā Kurzemē. Darbība norisinās gan mūsdienās, kad Atis mēģina atrisināt savas izcelsmes mīklu, gan Otrā pasaules kara laikā. Filma ir arī veltījums tās veidotājiem, kuri nesagaidīja pirmizrādi: operatoram Dāvim Sīmanim, aktieriem Leonīdam Loceniekam, Kristīnei Bēdelei un Mārtiņam Freimanim.


9.aprīlī LTV1 filmu programmu plkst. 18:40 turpinās filmas "Īsa pamācība mīlēšanā" renovētā versija, bet dokumentālo filmu cienītājus iepriecinās tikšanās ar okeāna iemītniekiem režisoru Žaka Perēna un Žaka Kluzo 2009. gadā tapušajā dokumentālajā filmā "Dzīvais okeāns" plkst. 10:00.


Arī īsi pēc Lieldienām, 10.aprīlī, LTV1 skatītājus gaida patīkams pārsteigums. Šoreiz - TV pirmizrāde pavisam "svaigai" - 2011.gadā tapušai ASV dokumentālajai filmai "Titānika stāsti". Šogad visā pasaulē tiek pieminēta 100. gadadiena kopš "Titānika" traģēdijas. Dokumentālajā filmā - to cilvēku liecības, kuriem izdevās pārdzīvot nelaimīgo "Titānika" avāriju.


Lieldienās pie TV ekrāniem aicināti arī izcilas mūzikas pazinēji un klausītāji. Pirmdien, 9.aprīlī, plkst 22:00 LTV1 ēterā skanēs koncerts "Jubilate", ar kuru 13. februāra vakarā Lielajā Ģildē Gidons Krēmers svinēja savu 65. jubileju, bet "Kremerata Baltica" atzīmēja 15. pastāvēšanas gadadienu.


Lieldienu laikā - piektdien un sestdien pie LTV ekrāniem aicināti arī teātra cienītāji. Piektdien, 6.aprīlī, plkst 15:05 ciklā "Dienas izrāde" LTV1 piedāvā noskatīties Paula Putniņa lugas "Ar būdu uz baznīcu" slaveno iestudējumu Nacionālajā teātrī, kura ieraksts tapa 1988. gadā. Režisora Edmunda Freiberga izrāde radīja apvērsumu latviešu teātrī, ironizējot par tolaik vēl pastāvošo padomju varu. Savukārt sestdien, 7.aprīlī, plkst. 14:10 teātra dzīves atspoguļojumu LTV1 turpinās ar Jaunā Rīgas teātra izrādi "Iekšiņa un āriņa", kurā Ineses Zanderes bērnu dzejoļus izspēlē Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš.


Kā ik gadu, arī šogad LTV1 Lieldienu programma piedāvā pārraides no Vatikāna, Lieldienu dievkalpojuma tiešraidi un citus svētkiem atbilstošus raidījumus.


Avots: nra.lv


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas