Liepājā 1. septembrī skolēni sabiedriskajā transportā varēs braukt par brīvu

Liepājā pēc pašvaldības ierosinājuma 1.septembrī skolēni pilsētas sabiedrisko transportu – autobusus un tramvaju - varēs izmantot bez maksas, aģentūrai BNS pavēstīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šāds lēmums pieņemts, rēķinoties ar to, ka ne visi būs paspējuši iegādāties braukšanas mēnešbiļetes. Tās skolēni varēs iegādāties savās skolās vēl līdz 10. septembrim.

No 1.septembra Liepājā autobusi sāks kursēt pēc ziemas grafika, kas nozīmē, ka tiek palielināta autobusu kustības intensitāte, informēja domes aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktors Gints Lūsis. Tāpat, ņemot vērā skolēnu lielo skaitu un viņu nepieciešamību nokļūt līdz mācību iestādēm, no 1. septembra atsāk kursēt speciāli reisi skolēnu pārvadāšanai.

Lūsis arī atgādina, ka no 1.augusta Liepājas sabiedriskā transporta autobusos, līdzīgi kā citās Latvijas lielākajās pilsētās, ieviesta pasažieru iekāpšana pa autobusa priekšējām durvīm, savukārt izkāpšana notiek pa pārējām durvīm. Šīs kārtības ieviešana ir pirmais solis, lai samazinātu bezbiļetnieku skaitu, uzlabotu kārtību un tīrību sabiedriskajā transportā.

Autobusu pieturvietās veikta arī pirmo durvju vietas marķēšana ar dzeltenu krāsu vai speciālu dzeltenas krāsas bruģi. Tā ir vieta, kur, autobusam apstājoties, atradīsies transporta līdzekļa pirmās durvis.

Šī kārtība jaunā mācību gada sākumā var būt neierasta skolēniem, tāpēc skolēnu vecāki aicināti pievērst īpašu uzmanību un izskaidrot saviem bērniem galvenās izmaiņas sabiedriskā transporta lietošanā, uzsvēra Jākobsone.

Kurzemes otrajā lielākajā pilsētā Ventspilī 1.septembrī skolēnu pārvadāšana bez maksas nav plānota, aģentūra BNS uzzināja pašvaldības uzņēmumā "Ventspils reiss".

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas