Liepājas Latviešu biedrības namā atklās Baibas Rēderes glezniecības personālizstādiCeturtdien, 29. martā plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības namā tiks atklāta gleznotājas un tērpu dizaineres Baibas Rēderes personālizstāde „TUR = TEPAT. TĀLU = TUVU”. Izstādē tiks eksponēti mākslinieces pēdējos gados abstraktā izteiksmē radītas kompozīcijas eļļas un jauktā tehnikā.

Baiba Rēdere savu izvēlēto izstādes nosaukumu skaidro sekojoši: „TUR - tiekšanās uz priekšu, projām no ierastā. Vietas meklējumi kādā kartē. Pašpārsniegšana. Transcendence. Augšupvērstā enerģija. (Kosmiska noskaņa darbos. Izteikta vertikāle, virzieniskums, tiekšanās uz augšu un uz priekšu). TEPAT - pēc gariem ceļojumiem es nonāku tajā vietā, ko meklēju - tepat. Imanece. Iemiesošanās. Vienotība ar visu esošo. Lejupvērstā enerģija. (Darbi ar apļa kompozīciju, spirāli. Sacentrēšanās. Slāņainība.) TĀLU - sajūta, ka viss labais un skaistais ir tālu, kaut kur...prom no sevis. (Viss it kā no putna lidojuma, līdzība ar aerofotogrāfijām, mirdzošais kosmoss).TUVU - nonāku pie sevis. Iepazīstu sevi, savu mazo iekšējo bērnu. (Mazais cilvēks kā zvaigzne, supernova)”.

Baiba Rēdere ir māksliniece, kuras darbi tiek gleznoti abstrakti – akvareliski - slāņaini, caurspīdīgi, viegli, plūstoši, ar maigu ekspresiju, kas ļauj sajust kustības klātbūtni. Mākslinieces mākslas valoda ļauj skatītājam ienirt daudzslāņainā tēlu un sajūtu pasaulē, izjūtot viņa paša iekšējo ceļojumu. “Ja sākotnēji mani darbi bija kompozicionāli pieblīvēti, krāsaini, tad tagad arvien vairāk tiecos pēc niansēta smalkuma, telpiskuma, izcilas tehnikas, kas vislabākā veidā var izteikt manu iekšējo izjūtu. Patīk lieli formāti. Nepabeigtība...Kā ir teicis Juris Rubenis: „Bezgalība vienmēr izskatās nepabeigta”.

Māksliniece 2008. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā absolvējusi K. Zariņa un A. Naumova multivizuālās mākslas glezniecības meistardarbnīcu, iegūstot maģistra grādu, pirms tam absolvējusi LMA Tekstilmākslas nodaļu. Sarīkojusi vairākas personālizstādes, pazīstama kā aktīva mākslinieku grupas „Kokons” dalībniece.

„Visas manas gleznas ir par iekšējiem ceļojumiem, pat ja tās atgādina abstraktas ainavas vai zemes satelīta uzņēmumus. Šajā izstādē mēģinu apjaust iekšējās plūsmas, kas manī un katrā no mums mijās. Vislabāk šo ceļojumu varētu nosaukt par dzīvi kā tādu. Labirints raksturo dzīves līkločus. Ir jāizstaigā daudz, bet beigās nonāc tepat - savas sirds centrā, kas sniedz Tev atbildes un kur Tu satiec to, kas lielāks par Tevi. Mazais „es esmu” satiekas ar lielo „ES ESMU”, piebilst B.Rēdere.

„Man ir liels prieks, ka ar savu izstādi varu viesoties Liepājā, jo tieši šeit 1991. gadā aizsākās manas mākslas studijas Liepājas mākslas skolā apģērbu modelēšanas nodaļā. Liepājā nodzīvoju gadu, līdz pārgāju atpakaļ uz savu dzimto Rīgu”.

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā skatāma līdz 29. aprīlim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas