Liepājas Simfoniskais orķestris dodas koncertēt uz Grieķiju

Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu sastāvs diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā atrodas ceļā uz Grieķiju, lai starptautiskajā mūzikas festivālā „Evmelia” sniegtu divus koncertus 26.un 27.aprīlī. Noslēguma koncertā liepājnieki uzstāsies ar pašu Nei Rozauro.


„Atsaucāmies grieķu pianista Dino Mastrojāni ielūgumam piedalīties viņa veidotajā mūzikas festivālā „Evmelia”, kas norisinās Grieķijas pilsētā Agria-Volosā,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis, „Tur mūsu orķestra stīgu sastāvs diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā atskaņos divas koncertprogrammas, ar vienu no tām noslēdzot festivālu.”


26.aprīlī Liepājas Simfoniskais orķestris piedalīsies grieķu komponistam Kristos Hatcis (Christos Hatzis) veltītā mūzikas vakarā, atskaņojot divus šī komponista skaņdarbus. Vienā no tiem Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu sastāvam uz skatuves pievienosies starptautiski pazīstami solisti – rumāņu vijolnieks Razvans Stoica un grieķu pianiste Marija Pikola (Maria Pikoula).


Festivāla noslēguma koncertā 27.aprīlī Liepājas Simfoniskais orķestris ir aicināts muzicēt kopā ar brazīliešu perkusionistu un komponistu Nei Rozauro (Ney Rosauro), izpildot viņa Koncertu marimbai un stīgu orķestrim. „Mums, protams, ir prieks, ka koncertēsim kopā ar pašu Nei Rozauro. Varētu būt interesanti! Tas ir pasaulē visu laiku slavenākais koncerts marimbai un orķestrim,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala. Koncertā skanēs arī Emīla Dārziņa „Melanholiskais valsis”, ko speciāli šim festivālam stīgu orķestrim ir aranžējis Dzintars Jurgelaitis un grieķu komponista Nikos Skalkotas (Nikos Skalkottas) „Grieķu dejas”. Koncerta otrajā daļā Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos Pētera Čaikovska skaisto Serenādi stīgām.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas