Riharda Zaļupes “7 Gospels” skanēs Jaunajā Ģertrūdes baznīcā


4. maijā plkst.19.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā (Brīvības iela 119) rīdziniekiem un Rīgas viesiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties muzikālā stāstā “7 Stories of The Gospel of Thomas”. Tas ir muzikāls projekts, kas radies, sadarbojoties atzītiem Latvijas jaunajiem māksliniekiem – diriģentam Jānim Ozolam un sitaminstrumentālistam, komponistam Rihardam Zaļupem.


Skaņdarbs balstīts uz 1945. gadā Ēģiptē atrasto sensacionālo piekto Toma Evaņģēliju (The Gospel Of Thomas), un mūzikā tas atklāj Riharda Zaļupes ritmiskās ekspresijas, kā arī kora un instrumentu krāsaino saspēli liriski dramatisku Holivudas filmu noskaņās.


„7 Gospels” pirmatskaņojums 2010. gada nogalē izraisīja gan plašu rezonansi Latvijas mūzikas dzīvē, gan mūzikas cienītāju neviltotu interesi. Skaņdarbs iemūžināts arī albumā, kurš bija 2010. gada Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas dubults nominants. Tādēļ atsaucoties klausītāju lūgumam, tiek veidots jauns kopprojekts ar jaunu dalībnieku iesaistīšanos, lai Riharda Zaļupes radīto “7 Stories of The Gospel of Thomas” izpildītu jaunā muzikālā kvalitātē.


“Es vienmēr priecājos, kad izpilda manu mūziku. „7 Gospels” radīšanas procesā tika ieguldīts ļoti apjomīgs darbs un man prieks, ka cilvēkiem ir interese un mums ir iespēja šo skaņdarbu atskaņot vēlreiz. Skaņdarbs man ir īpašs arī tādēļ, ka pats to spēlēju, turklāt, Xylem TRIO sastāvā kopā ar brāļiem Raimondu un Oskaru Petrauskiem. Ikdienā esam tik aizņemti ar dažādiem darbiem un projektiem, ka koncertēšana kopā mums pašiem ir kā svētki.”


Šī gada 4. maija koncertā diriģenta Jāņa Ozola vadībā apvienosies jauniešu koris „Maska”, koris „Pa saulei” un MJC „Praktiskās estētikas skola” jauktais koris „Anima”, kā arī Xylem TRIO.


Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas