Liepājas Simfoniskais orķestris piedāvā koncertciklu jauniešiem “Mūzikas lielvalstis”


Turpinot pagājušajā sezonā veiksmīgi iesākto darbu ar skolu jaunatni, Liepājas Simfoniskais orķestris šajā mācību gadā piedāvā svaigu koncertciklu jauniešiem "Mūzikas lielvalstis", kur četrās tematiski vienotās koncertlekcijās visa mācību gada garumā iepazīstinās skolniekus armūzikas vēstures izcilākajiem paraugiem.


Koncertciklā "Mūzikas lielvalstis" jaunieši sastapsies ar dižākajiem komponistiem un viņu radītajiem mūzikas šedevriem, kas guvuši pasaules slavu, iegājuši kultūras un mūzikas vēsturē un joprojām tiek citēti mūsdienās. Jau oktobrī deviņos seansos koncertcikla apmeklētājiem no Liepājas un tās rajona skolām būs iespēja iepazīties ar tādām kultūras lielvalstīm un tās pārstāvjiem kā Vācija un Austrija. Decembra koncertos tā būs Krievija, savukārt nākamajā gadā koncertcikls pievērsīsies Francijai un visbeidzot arī Amerikas Savienotajām Valstīm.


Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis uzskata: "Ar šo koncertlekciju ciklu vēršamies pie, manuprāt, visnozīmīgākās mūsu auditorijas daļas – pie bērniem un jauniešiem. Centīsimies nodot viņiem savu mīlestību uz to skaistumu, krāsu bagātību, domas tīrību un dziļumu, ko izstaro simfoniskā mūzika. Tā kā skolu koncerti veido mūsu nākotnes klausītājus, uzskatu to par stratēģisku investīciju orķestra un visas sabiedrības ilgtspējā."


Tāpat kā iepriekšējā gadā ar bagātīgu vizuālo materiālu un saistošu stāstījumu koncertlekcijas vadīs pieredzējušais mūzikas pedagogs, ilggadējs Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas orķestra vadītājs un ilggadējs Liepājas Simfoniskā orķestra koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistars Dzintars Jurgelaitis.


Pirmajā cikla "Mūzikas lielvalstis" koncertā "Vācija un Austrija", kas Liepājas skolu jaunatnei tiks prezentēti jau 3.,4.un 5.oktobrī pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies Valdis Butāns – diriģenta Karela Marka Šišona asistents gan Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, gan Zārbrikenas un Kaizerslauternes SWR Vācu radio filharmoniskajā orķestrī. Virtuozo Johana Sebastiana Baha Badinēriju atskaņos flautists Andris Līguts.


Speciāli šim jauniešu koncertciklam Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā ir tapusi īpaša sadaļa, kur meklēt visu aktuālo informāciju – http://lso.lv/skolu-koncerti. Gan skolotāji, gan jaunieši un viņu vecāki var ne tikai noklausīties konkrētos skaņdarbus, kas skanēs koncertos, bet, noskatoties nelielus videofragmentus, uzzināt, piemēram, arī to, kādās mākslas un animācijas filmās šī mūzika ir izmantota. Informācija šajā sadaļā regulāri tiks papildināta ar dažādām interesantām un saistošām lietām.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas