Dabas koncertzāle cīnās par Eiropas labākās vides kampaņas titulu


Šonedēļ Vācijas galvaspilsētā Berlīnē Dabas koncertzāle cīnīsies par labākās vides kampaņas Eiropā titulu. Dabas koncertzāle ierindojusies starp trīs labākajām Eiropas Savienības dalībvalstu organizētajām vides kampaņām šogad.


Labākās vides kampaņas uzvarētāji tiks paziņoti īpašā apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies ceturtdien, šā gada 27.septembrī. Šāds konkurss tiek organizēts katru gadu Eiropas Savienības dalībvalstu vides komunikatoru tīkla („Green Spider Network”) ikgadējās sanāksmes ietvaros.


Dabas koncertzāle ir vides izglītības multimediju pasākums, kas sevī veiksmīgi apvieno zinātni, mūziku, dzeju un vizuālo mākslu. Šīs unikālās savienības galvenais mērķis ir paplašināt cilvēku izpratni par apkārtējo vidi un dažādajām sugām tajā, stāstīt par ikdienā nepamanīto un mudināt ikvienu piedalīties bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.


Tas ir lielākais zināmais pasākums Latvijā, kur vienlaikus tik daudz cilvēku vērojuši savu apkārtējo pasauli caur mikroskopiem. Katru gadu Dabas koncertzāles „namatēva” un mūzikas iedvesmotāja godā ir savs varonis. Pirmās koncertzāles varonis 2006.gadā bija noslēpumainais lapkoku praulgrauzis, savukārt šogad - sarkanvēdera ugunskrupis.


Ik gadu Dabas koncertzāle notiek citā Latvijas vietā. Pašvaldību ieinteresētība un pienesums rīkot šo pasākumu savā teritorijā gadu no gada pieaug, apzinoties, ka tā ir brīnišķīga iespēja pašvaldībām iepazīstināt plašāku sabiedrību ar savā teritorijā nepazīstamiem un mazpazīstamiem dabas nostūriem un vērtībām. Piemēram, 2010.gadā plašāka publika iepazina Puisēnu kāpu Nīcas novadā, 2009.gadā - šūnakmeņu atsegumus Raunā, kā arī pierobežu ķērpju mežus Strenču apkārtnē un ugunskrupju mājvietu Daugavpils novadā netālu no Baltkrievijas un Lietuvas robežas.


Dabas koncertzāle ir Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku, Ingus Ulmaņa, Kaspara Tobja un viņu domubiedru, Latvijas zinātnieku un atsevišķi Latvijas pašvaldību kopdarbs. Tas aizsākās 2006.gadā Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, Mazsalacas Valtenberģu muižas parkā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas