Liepājas teātrī Ziemassvētkos skanēs tango


Neskatoties uz to, ka līdz svētkiem vēl kādu brīdi jāgaida, Liepājas teātra aktieri, paralēli strādājot pie jauniestudējumiem, ir sākuši gatavoties Ziemassvētku koncertam. Šogad tas paredzēts kā muzikāli horeogrāfisks uzvedums, kam dots nosaukums "Tavas bagātības būs tur, kur būs tava sirds". Tieši horeogrāfes Ingas Raudingas vadībā aktieri pašlaik apgūst deju soļus.


Liepājas teātris nolēmis turpināt veiksmīgi iesākto sadarbību ar diriģentu Andri Veismani, kuru arī šogad redzēsim Liepājas mūziķu priekšgalā. Viņš, kā arī teātra muzikālais vadītājs Normunds Kalniņš un direktors Herberts Laukšteins, ir tie cilvēki, kas sastādījuši koncerta programmu.


Koncertā iekļautas gan mīļas un visiem zināmas latviešu un ārzemju Ziemassvētku dziesmas, gan vairāki dažādu komponistu tango. Koncertā būs dzirdama Hendeļa, Pjacollas, Grūbera, Lūsēna, Freimaņa un citu komponistu radītā mūzika.


"Tango ir visjutekliskākā un intīmākā deja, kurā saplūst divu cilvēku ķermeņi. Man Ziemassvētki asociējas ar dzīvību. Jēzus dzimšanu uztveru, kā ļoti gaišu un cilvēcisku pasākumu, tāpēc mēs svinēsim dzīvi, mīlestību un kopā būšanu," akcentē H. Laukšteins. Vēl viena tēma, kas caurvīs koncertu, būs vēstules: "Vēlamies atgādināt cilvēkiem, cik patīkami ir rakstīt un saņemt īstas vēstules un kartiņas, nevis vienmēr savus apsveikumus nosūtīt tikai elektroniskā formā," viņš papildina. Teātrī būs pieejamas arī Ziemassvētku atklātnītes, kuras pēc koncerta nosūtīt saviem mīļajiem.


Koncertā piedalīsies gandrīz visa Liepājas teātra aktieru trupa: Egons Dombrovskis, Inese Kučinska, Edgars Pujāts, Anda Albuže, Leons Leščinskis, Sigita Jevgļevska, Marģers Eglinskis, Armands Kaušelis, Inese Jurjāne, Viktors Ellers, Signe Ruicēna, Rolands Beķeris, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Kaspars Kārkliņš, Laura Jeruma, Ilze Būde, Pēteris Lapiņš, Sandis Pēcis, Anete Berķe, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Madara Melne un Ilze Jura.


Par vizuālo noformējumu un mākslinieku kostīmiem gādās Zigrīda Atāle.


Kopumā notiks deviņi koncerti, no kuriem pirmais paredzēts 18. decembrī.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas