Līgosim arī Dzegužkalnā

Dzegužkalnā uz Jāņu un Līgu godināšanu, uguns iedegšanas rituālu, zīlēšanu, dancošanu, dziedāšanu un dažādām tradicionālām Jāņu nakts izdarībām aicina Jāņa tēvs un Jāņa māte Iveta un Vidvuds Medeņi.


Pasākumā 23. jūnijā jau no plkst. 20.00 ikvienam svētku dalībniekam kopā ar „Rīgas danču klubu” un folkloras kopu „Tarkšķi” būs iespēja iesaistīties svētku sētas un vārtu pušķošanā, bet plkst. 21.00 līgotājus sveiks Jāņa tēvs ar Jāņa māti. Pēc tam ar Jāņu uzvedumu klātesošos priecēs folkloras kopa „Atštaukas”.


Vakara gaitā līgotāji varēs atpūsties kopā ar „Rīgas danču klubu”, kā arī dancotājiem no Viļņas un Tartu. Pēc plkst. 22.00 Jāņa tēvs un Jāņa māte vadīs un ierādīs Jāņuguns iekurināšanas rituālu, bet tieši pusnaktī svinību vietā godinās Jāņus un Līgas. Pēc pusnakts ikviens varēs dancot kapelu „Dziga” un „Hāgenskalna muzikanti” pavadībā, piedalīties Jāņu nakts zīlēšanas rituālos un klausīties Jāņa tēva un Jāņa mātes stāstītajās latviešu tautas anekdotēs. Līdz ar pirmajiem saules stariem paredzēta tāda jauka tradīcija kā mutes mazgāšana Jāņu dienas rīta rasā.


Dzegužkalnā līgotājiem būs iespēja iesaistīties svētku izdarībās, atpūsties uz līdzi atnestiem deķīšiem, piedalīties vainagu vīšanas meistardarbnīcā, nobaudīt lauku virtuves labumus, kā arī mieloties ar līdz paņemto Līgo dienas cienastu.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas