Līvanos skatāma „Dubna” 35 darba gadu jubilejas izstādeNo šī gada 8. aprīļa līdz 7. maijam Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas „Dubna” 35 darba gadu jubilejas izstāde.

Lieldienas jau aiz kalniem, bet Latgales mākslas un amatniecības centrā svētku noskaņa turpināsies vēl visu aprīli, jo Tautas lietišķās mākslas studija „Dubna”, kas darbojas Latgales mākslas un amatniecības centra paspārnē, šogad svin savu 35 darba gadu jubileju. Jubilejas ietvaros visiem interesentiem būs skatāma studijas dalībnieču darbu izstāde. Gadiem ejot, mainoties paaudzēm, kolektīvā ienāk arvien jaunas rokdarbnieces. Uz doto brīdi Tautas lietišķās mākslas studijā „Dubna” darbojas 15 izdomas bagātas un darbīgas studijas dalībnieces, kuru darbi arī būs skatāmi šajā izstādē.

Līvānu novads jau allaž ir bijis bagāts ar aušanas tradīcijām un profesionālām audējām. Tautas lietišķās studijas „Dubna” vēsture saistās ar 1972. gadu, kad Monika Mančinska apvienoja audējas aušanas pulciņā ar nosaukumu „Dubna”. Sākās aktīvs darbības process. Audēju un rokdarbnieču veikums tika atzinīgi novērtēts un jau 1979. gadā „Dubnai” tika piešķirts Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukums. Un tā jau 35 gadus Tautas lietišķās mākslas studija „Dubna” saglabā un attīsta senās aušanas tradīcijas, pēta Latgalei raksturīgās senās rakstu zīmes un ieauž tās mūsdienīgās tekstilijās.

Visi tiek mīļi aicināti apskatīt izstādi, savukārt Tautas lietišķās mākslas studijas „Dubna” godināšana norisināsies šī gada 15. aprīlī plkst. 15:00 Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas