LIZDA vadītāja skeptiski vērtē valdības publisko piedāvājumu pedagogiemValdības pārstāvju publiski paustais piedāvājums attiecībā uz skolotāju darba slodzēm un atalgojumu ir manipulatīvs, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Kā zināma, valdība paziņojusi, ka piedāvās no 1. janvāra skolotājiem pāriet no 30 uz 40 stundu darba nedēļu, kurā 24 stundas tiktu paredzētas mācību stundām un 16 stundas – pārējiem pienākumiem. Attiecīgi tiktu kāpināts arī atalgojums – no 900 eiro uz 1200 eiro mēnesī.

LIZDA vadītāja gan norādīja, ka pieejamā informācija ir diezgan manipulatīva, skaidrojot, ka jau no šī gada septembra zemākā mēnešalgas likme pedagogiem ir 900 eiro par 30 darba stundām. Savukārt, ja pie jau esošās likmes skolotājs strādā 40 stundas, algai jābūt 1200 eiro.

"Tas jau ir spēkā no septembra, bet izglītības un zinātnes ministre izsaka šo piedāvājumu no janvāra," uzsvēra Vanaga.

Tāpat LIZDA vadītāja uzsvēra, ka šobrīd trūkst piedāvājuma pirmsskolas iestāžu darbiniekiem, profesionālās ievirzes, interešu un augstākās izglītības iestāžu pedagogiem.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība ir apkopojusi izglītības nozares darbinieku pieteikumus dalībai beztermiņa streikā. Nesaņemot konkrētu valdības rīcību attiecībā uz darba slodzes sabalansēšanu un algu paaugstināšanas grafiku, sākot ar 19. septembri beztermiņa streikā dosies 23 601 nozares pārstāvis no 815 izglītības iestādēm visā Latvijā visās izglītības pakāpēs – sākot ar pirmsskolas izglītības iestādēm un beidzot ar augstskolām.

Ņemot vērā nokaitēto situāciju nozarē, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir izteicis gatavību, atsaucoties LIZDA aicinājumam, otrdien, 13. septembrī tiksies ar arodbiedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamos risinājumus un kompromisus, kuru pieņemšana varētu novērst pedagogu beztermiņa streika uzsākšanu. Sarunās piedalīsies arī izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) un finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Lai novērstu pedagogu streika uzsākšanu, LIZDA gatava prasīt, lai šīs nedēļas laikā valdība pieņem konkrētus lēmumus attiecībā uz abām galvenajām LIZDA prasībām – darba algas paaugstināšanu un pedagogu darba slodzes sabalansēšanu.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas