LIZDA vadītāja: Šobrīd notiek politiskais teātrisNo valdošās koalīcijas puses šobrīd notiek “politiskais teātris” saistībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) izvirzīto streika prasību izpildi, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” komentēja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

“Mēs saņēmām dokumentu projektus piektdien vēlu vakarā, bet saņemtie dokumenti nedod garantiju par streika vienošanās izpildi un nepieciešamajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos. Šobrīd notiek tāds politiskais teātris, šo amatpersonu darba simulācija, jo nav ņemti vērā ļoti būtiski iebildumi. Un amatpersonu paziņojums iekļāva to informāciju, par ko jau iepriekš bija sarunas un šie iebildumi,” sacīja Vanaga.

Pēc viņas teiktā, LIZDA piektdien vakarā saņemtā informācija liecina, ka 27 pašvaldībās pedagogu atalgojumu no 1. septembra joprojām nav plānots palielināt, bet 16 pašvaldībās tas varētu notikt tikai skolu tīkla reformu gadījumā: “Atkal viss pēdējā brīdī, aprēķini neprecīzi. Iekļauta informācija, par ko vispār arī iepriekš nebija runāts, vienai pedagogu grupai pat palielināts darba stundu apmērs. Par slodžu balansēšanu vispār politiķi ir aizmirsuši, tā bija arī viena no streika prasībām. Tā informācija, kas piektdien tika atsūtīta, joprojām liecina, ka 27 pašvaldībās vispār nebūs algas pielikums no septembra, 16 pašvaldībās tikai tad, ja skolu tīklu optimizēs. Administrācijai, atbalsta personālam nav algas pieaugums paredzēts.”

Viņa uzsvēra, ka politiķi var novērst streiku: “Tā ir politiska izšķiršanās. To var paspēt izdarīt. Bet mēs neredzam iespēju, ja analizējam to atsūtīto informāciju.”

Vanaga norādīja: “Tā būtībā ir atkal tāda politiķu necienīga, bezatbildīga attieksme pret nozares darbiniekiem, skolēniem, vecākiem. Būtībā tas pats scenārijs, kas rudenī, pēdējā brīdī kaut ko ķert un grāb, un arī patracināt nozares pārstāvjus un vecākus. Tāpēc mācāmies no rudens kļūdām. Nebūs pēdējā brīža lēmumi. Ja arī būs, tad gājiens notiks, lai iestātos par atbildības palielināšanu politiķiem un cieņpilnu attieksmi.”

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas