LIZDA vadītāja: Streiks var tikt novērstsStreiks var tikt novērsts, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" atzina Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

"Centīsimies darīt visu, lai pārliecinātu, ka tagad visvairāk jāatbalsta izglītības nozare, jo izglītība ir viens no valsts iekšējās drošības elementiem. Politiķu rokās ir novērst šo streiku, lai nevienam nebūtu neērtības, ko streiks rada," pauda Vanaga.

"Ir jāpanāk, lai dienaskārtībā vairs nav jautājumu par algām, par slodzēm, par pašsaprotamām lietām. Katrs vēlas nodarbinātības stabilitāti. Mēs ceram, ka jaunais mācību gads sāksies citādāk, ka spēsim vienoties," pauda LIZDA vadītāja.

Kā zināms, uzturot divas galvenās prasības – par valdības dokumentos solītu un iepriekš definētu pedagogu atalgojuma principu ievērošanu, kā arī par darba slodzes sabalansēšanu ātrāk nekā sešu gadu periodā – Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome šonedēļ pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu sākot ar 19. septembri organizēt izglītības un zinātnes darbinieku beztermiņa streiku.

Lai gan pēc Padomē notikušajām diskusijām ar izglītības ministri Anitu Muižnieci ir radusies zināma cerība par kompromisu iespējamību, LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga uzsver: līdzšinējās bēdīgās pieredzes mācīta, pedagogu saime nav gatava paļauties uz mutiskiem solījumiem, tādēļ streiku varēs novērst tikai reāli valdības lēmumi.

Foto: Saeimas kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas