Muižniece: Šobrīd mēs neredzam iespēju, ka skolām būtu jāatgriežas attālinātajā režīmāIzglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ("Konservatīvie") skolēniem jaunajā mācību gadā novēl zinātkāri un radošumu.

"Lai jaunām zināšanām, iedvesmām bagāts un enerģijas pilns mācību gads! Lai skolēni ir ne tikai zinātkāri un motivēti mācīties, bet arī radoši un ziņkārīgi! Vecākiem – pacietību, sapratni pret katru skolotāju. Strādājot kopā, mūs uzbūvēsim arvien labāku izglītību," novēlēja Muižniece.

Intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" Muižniece norādīja, ka "uz 29. augustu joprojām trūkst 3,8 % pedagogu, bet tās dažkārt ir atsevišķas stundas, kas pietrūkst, ne visur tā ir pilna slodze. Precīzus datus varēsim sniegt pēc 5. septembra. Būtisku atšķirību no citiem gadiem neredzam, bet neliels kāpums ir."

Pēc viņas teiktā, ir jārod visi iespējamie risinājumi, lai atrastu pedagogus: "Mūsu izglītības standarts ļauj situāciju risināt arī tādā veidā, ka ja viens priekšmets vienā gadā nenotiek, tad citam priekšmetam tiek pievērsta lielāka uzmanība. Arī tādas ir manevra iespējas."

"Šobrīd mēs neredzam iespēju, ka mums būtu jāatgriežas attālinātajā režīmā, pie sliktākā scenārija paštesti skolās ir, par maskām runāsim tikai tajā brīdī, ja tās tiks noteiktas kā prasība visā valstī, bet šobrīd mēs sākam atgriezties normālā režīmā," atzina ministre.

Savukārt runājot par pedagogu streiku, Muižniece pauda, ka "lai izvairītos no streika, ir jāsaprot, ka 20 gados nerisinātas problēmas ar vienu valdības lēmumu sakārtot nav iespējams. Es esmu gatava sakārtot izpildāmas lietas, cīnīties par tām, bet tām ir jābūt izpildāmām."

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas