LLMC Ofisa galerijā skatāma Ievas Jakušonokas un Guidas Mirandas izstādi ‘Ļoti precīza nezināmā Visuma karte’



17. septembrī plkst. 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta mākslinieču Ievas Jakušonokas un Guidas Mirandas izstāde „Ļoti precīza nezināmā Visuma karte”. Abas mākslinieces šobrīd studē Minhenes Mākslas akadēmijā un izstāde Ofisa galerijā būs viņu pirmais kopdarbs, kurā tiks izveidota telpiska instalācija – simboliska Visuma karte. Izstāde būs aplūkojama līdz 9. oktobrim.

Mākslinieces raksturo izstādes ieceri: „Karte tiek pietuvināta un personalizēta līdz individuālam līmenim, norādot uz cilvēku dabisko vēlmi izpētīt un apzināt apkārt esošo teritoriju, lai justos droši pat telpā, kuru nav iespējams precīzi definēt - unknown universe. Nezināmais, kas atrodas aiz zināmā robežām, tā Visuma daļa, kas ir pārāk tālu, lai to definētu, jo gaisma, kas tikusi izstarota lielā sprādziena laikā, joprojām nav sasniegusi zemi. Un, atsaucoties uz Habla likumu, - Visuma izplešanās rezultātā tālāki objekti attālinās no mums, apsteidzot gaismas ātrumu, kas turpina palielināties. Pieņemot, ka izplešanās turpinās bezgalīgi, attiecīgs skaits galaktiku tā arī nekad nenonāks mūsu redzes lokā.

Mēs cenšamies izskaidrot nezināmo ar personīgās mitoloģijas palīdzību – pašradītiem simboliem, naratīviem. Ja zinātniski precīzas definīcijas nav pieejamas, dabiska cilvēcisko būtņu reakcija ir vērsties pēc izskaidrojuma pie gadsimtiem uzkrātajām kolektīvajām zināšanām (kolektīvās atmiņas), izmantojot visuniversālāko no valodām - simbolus. Rezultātā tiek radīta telpiska instalācija, kas funkcionē kā trīsdimensionāla karte.”

Ieva Jakušonoka (1988) un Guida Miranda (1992) pašlaik dzīvo un strādā Vācijā, Minhenē. Ieva ir beigusi keramikas studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, šobrīd turpina studijas Minhenes Mākslas akadēmijā, tēlniecības nodaļā. Guida studē Minhenes Mākslas akadēmijā, glezniecības nodaļā, pirms tam studējusi Lisabonas Mākslas akadēmijā. Kopš 2013. gada abas mākslinieces piedalās grupu izstādēs Minhenē, kā arī starptautiskos projektos. Ieva pārsvarā strādā dažādos materiālos ar trīsdimensionāliem objektiem, kā arī ar litogrāfiju, savukārt Guida strādā ar glezniecību, performanci un skaņu. Šis ir viņu pirmais sadarbības projekts.

Izstāde „Ļoti precīza nezināmā Visuma karte” LLMC Ofisa galerijā bez maksas būs apskatāma no 18. septembra līdz 9. oktobrim darba dienās no pulksten 12 līdz 18, Alberta ielā 13 (7. stāvs).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas