LNB skatāma Igora Oļeiņikova ilustrācijas izstādeLīdz 21. februārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas 7. stāva ātrijā pie Bērnu literatūras centra skatāmi krievu ilustratora un animatora Igora Oļeiņikova darbi. Šeit aplūkojamas grāmatu ilustrācijas, kas tapušas no 2001. līdz 2015. gadam. Ieeja bez maksas.

I. Oļeiņikovs dzimis 1953. gadā netālu no Maskavas, studējis Maskavas Ķīmijas institūtā un pēc studijām trīs gadus strādājis par inženieri.

1979. gadā viņš sācis strādāt Krievijas animācijas filmu studijā Sojuzmuļtfilm, vēlāk strādājis "Ziemassvētku filmu studijā" un studijā "Argus".

I. Oļeiņikovs pedalījies multfilmu "Trešās planētas noslēpumi", "Kalifa stārķis", "Pasaka par dumjo vīru", "Kurpnieks un nāriņa", "Burvju flauta" un daudzu citu tapšanā.

Kopš 1986. gada I. Oļeiņikovs zīmējis daudziem bērnu žurnāliem un ilustrējis vairāk nekā 50 grāmatas bērniem un jauniešiem, kas ir izdotas dažādu valstu izdevniecībās, tai skaitā, L. Kerola "Alises piedzīvojumi Brīnumzemē", Dž. R. R. Tolkīna "Hobits jeb Turp un atpakaļ", R. Ē. Raspes "Barona Minhauzena brīnumainie piedzīvojumi", K. Dikamillo "Teiksma par Izmisuli", Dž. M. Berija "Pīters Pens" un krievu tautas pasakas.

I. Oļeiņikovs piedalījies dažādās izstādēs Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Slovākijā, Taivānā un citās valstīs. 2004. gadā tika nominēts kā goda mākslinieks Boloņas Bērnu grāmatu tirgū. 2006. gadā saņēmis goda rakstu Tallinas ilustratoru triennālē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas