LNO notiks Allas Sigalovas baleta “Otello” pirmizrāde


18. oktobrī notiks Latvijas Nacionālā baleta šīs sezonas pirmā pirmizrāde balets "Otello", kuru veidojusi izcilā krievu horeogrāfe Alla Sigalova.


Baletā "Otello", kas tapis pēc Viljama Šekspīra lugas motīviem, skanēs Johana Sebastiana Baha, Jana Ksenaka un Aveta Terterjana mūzika.


Iestudējuma scenogrāfiju veido Andris Freibergs, kostīmu māksliniece ir Kristīne Pasternaka, bet gaismu mākslinieks – Dmitrijs Budkins.


Baletā titulloma uzticēta afroamerikāņu dejotājam, Grācas baleta solistam Seržam Derošam (Serge Desroches) un mūsu baleta solistam Aleksejam Ovečkinam.


Dezdemonas loma uzticēta Alisei Prudānei, Iļanai Puhovai, Ieva Rācenei, citās lomās redzēsim Aleksandru Osadčiju, Andri Pudānu - Jago, Ringoldu Žigi, Arturu Skuteļski (Rodrigo), Arturu Sokolovu, Arturu Skuteļski (Kasio), Evelīnu Godunovu, Nataļju Lipsku (Emīlija), Sabīni Guravsku, Anniju Kopštāli (Bjanka).


"Esmu gandarīts par veiksmīgo sadarbību ar Allu Sigalovu – vienu no starptautiski atzītākajām Krievijas mūsdienu horeogrāfijas zvaigznēm. Latvijas Nacionālā baleta un izcilās horeogrāfes sadarbībā laikmetīgais saplūst ar klasisko, vēlreiz atgādinot, ka īstas vērtības ir mūžīgas, tāpat kā cilvēks un viņa instinkti.Jāmin, ka baleta izrādē līdzās pieredzējušiem dejotājiem redzēsim daudzsološus jaunos baleta solistus.Latvijas Nacionālajam baletam šī pirmizrāde ir ļoti gaidīts notikums, " stāsta Aivars Leimanis, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs.


"Mīlestība. Greizsirdība. Uzvaras. Nodevība. Cilvēcība. Aizspriedumi. Allas Sigalovas jaunāko baleta izrādi iedvesmojis klasiskais stāsts par Venēcijas mori, kas greizsirdības uzplūdā nogalina mīļoto.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas