Jelgavā koki atdzīvojas pasaku tēlos


Noslēgumam tuvojas Starptautiskais koka skulptūru simpozijs "Balti", kuru šogad Jelgavā kā jaunu mākslas aktivitāti rīko Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra "Kultūra" sadarbībā ar Jelgavas pilsētas izglītības pārvaldi un pirmsskolas izglītības iestādēm.


Darbi pie koka skulptūrām piecās Jelgavas pirmskolas izglītības iestādēs rit pilnā sparā, lai simpozija dalībnieki jau trešdien varētu nodot baltu pasaku tēlus mazo jelgavnieku vērtējumam. Koka mākslas darbi būs ne tikai skatāmi, bet arī funkcionāli pielietojami – apsēsties, šūpoties, pakāpties un dažādi izmantot savās rotaļās.


Simpozijam par pamatu tiek ņemta "otrās elpas" ideja – Lielupes krastu, Raiņa ielas rekonstrukcijas un Pasta salas renovācijas laikā nozāģētie koki ar tēlnieku meistarīgajām rokām iegūst "otro elpu" un atgriežas pilsētas bērnudārzos kā unikālas koka skulptūras. Nozāģējamie koki sākotnēji tika izvēlēti festivāla mākslinieciskā vadītāja – tēlnieka Kārļa Īles vadībā un vēlāk tika žāvēti speciālos apstākļos, lai pēc iespējas paildzinātu koka skulptūru mūžu.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas