LNO top baleta izrāde “Mesija”


27. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā (LNO) gaidāma baleta izrādes "Mesija" pirmizrāde, informēja operas pārstāve Ieviņa Ancena.


Jauniestudējuma muzikālopamatu veidos Georga Frīdriha Hendeļa tāda paša nosaukuma oratorija, kas iedvesmojusi argentīniešu horeogrāfu Maurisio Vainrotu neparastai dejas izrādei. Tā izstaros emociju, prieka un enerģijas pārpilnību, laikmetīgā baleta valodā paužot pārdomas par garīguma lomu mūsdienu pasaulē.


Hendeļa "Mesija" ir viens no majestātiskākajiem un iedvesmojošākajiem skaņdarbiem pasaules mūzikas vēsturē. Saskaņā ar mūzikas profesionāļu teikto, šī mūzika ir kosmiskas enerģijas un cilvēkus garīgi vienojoša prieka pilna. Tieši šādu izjūtu kopā ar Latvijas Nacionālā baleta trupu piedāvās koris "Ave Sol", solisti Evija Martinsone, Sergejs Jēgers, Viesturs Jansons un Kalvis Kalniņš, kā arī LNO orķestra kamersastāvs. Pie diriģenta pults – izcilais baroka mūzikas interprets Andris Veismanis.


""Mesija" ir dziļi reliģiozs darbs. Un nav svarīgi, vai tā ir musulmaņu, katoliskā, anglikāņu vai ebreju reliģija, svarīgākais – kas notiek ar māksliniekiem radīšanas procesā: lai mēs, izrādes veidotāji, justos apskaidroti, jo Mesija – tās ir jūtas un emocijas," saka iestudējuma horeogrāfs Maurisio Vainrots.


Viņa darbus iestudējušas vairāk nekā 40 kompānijas visā pasaulē. Un tieši "Mesijai" viņa radošajā biogrāfijā ir īpaša vieta – šo uzvedumu Maurisio Vainrots sauc par vienu no saviem vismīļākajiem radošajiem "bērniem": viņš to iestudējis gan Beļģijas Karaliskajā Flandrijas baletā, gan Čīles Nacionālajā baletā, Bordo Nacionālās operas baletā, Zviedrijas Nacionālajā baletā.


Pēc pirmizrādes 27. aprīlī "Mesija" šosezon būs skatāma vairs tikai divas reizes: 28. aprīlī un 8. maijā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas