LNSO Jauno gadu iesāk ar spožo metāla pūšaminstrumentu koncertu


Renesanses staltās saskaņas, Verdi opermūzikas lappuses, Gēršvina ritma spēles, Dženija ar gaišbrūniem matiem, rumāņu dejas un Brazīlijas zvirbulis – tieši tik daudzveidīgs solās būt 9. janvāra koncerts plkst. 20.00 Lielajā ģildē.


Tā veidotājs un koncerta diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Pūšaminstrumentu katedras vadītājs, asociētais profesors Jānis Retenais saka: “Koncerta programma veidota ar vēlmi parādīt LNSO metāla pūšaminstrumentu ansambli kopumā – galu galā tie ir mūsu valsts labākie metālpūtēji – un dažus solistus arī individuāli. Programmā ir gan oriģināldarbi, gan pārlikumi.”


Trombonu grupas koncertmeistars Kaspars Majors spēlēs solo 19. gadsimta amerikāņu dziesmu autora Stīvena Fostera miniatūrā “Dženija ar gaišbrūniem matiem”, kas veltīta komponista dzīvesbiedrei. Basa trombonu šajā koncertā spēlēs Artūrs Bērziņš, kura solo klausīsimies vācu mūziķa Ingo Luisa opusā Despite All Spirits. LNSO galvenais tubists Raivis Māgurs būs solists rumāņu komponista Ionela Dumitru “Rumāņu dejā”. LNSO pirmo mežragu Artūru Šultu dzirdēsim populārā ASV mūziklu autora Džeroma Kerna kompozīcijā Smoke Gets in Your Eyes. Trompešu grupas koncertmeistars Andris Ābelīte piedāvās iespēju satikties ar Brazīlijas zvirbuli, kas mīlīgi iesaukts par tico-tico un ko dziesmā slavējis brazīļu klasiķis Zekinja Abreu.


Viss nelielais kameransamblis spēku un varēšanu rādīs arī angļu renesanses pārstāvja Viljama Bērda, itāļu opermilža Džuzepes Verdi, holandiešu diriģenta un komponista Jana Kučīra slavenajā opusā Brass Symphony un ģeniālā amerikāņa Džordža Gēršvina hitā I Got Rhythm. Kopā ar LNSO pūtējiem šajā koncertā muzicēs sitaminstrumentu grupas koncertmeistars Edgars Saksons un grupas mūziķis Ernests Mediņš.


Biļetes pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.


Foto: Publicitātes


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas